In Between Books: Val&Lau + Whithe

Zdielať

In Between Books: Val&Lau + Whithe

Príďte na prvú In Between Books session po takmer roku! Vystúpia dve mladé, no už skúsené projekty. Kapacita je obmedzená!

SK //
Val&Lau je dynamické hudobné duo zložené zo speváčky Valentiny Vlkovej a basgitaristky Laury Jaškovej.
Spolupráca začala v roku 2019, kedy tvorili a vydávali hudbu pod názvom Valentina. Od leta 2020 spolu vystupujú ako Val&Lau. Prvým debutovým singlom s videoklipom, ktorý predstavili v roku 2019, bola skladba Shadow. Shadow bola odprezentovaná v slovenských a českých médiách a mala premiéru na hudobnej stanici Óčko. Na svete je aj pesnička Follow, taktiež s videoklipom, ktorú vydali v roku 2020. Ďalšou spoluprácou bol Live Session So Much Time. V tomto istom roku sa zúčastnili televíznej show 3 Pódia, kde vystupovali spolu so speváčkou Zuzanou Smatanovou a skupinou Eleven Hill. V roku 2021 vydali pieseň DYWMT, ktorá mala, aj má veľmi dobré a pozitívne ohlasy.
Hudobnú produkciu tvorí Laura a Valentina dopĺňa skladby textami a spevom.
Ich tvorba je inšpirovaná zahraničnou alternatívnou scénou. Cieľom je priniesť na slovenskú hudobnú scénu žánrovo nový štýl hudby a taktiež osloviť ľudí nielen hudbou, ale aj textami.
Dievčatá momentálne pracujú na ďalších piesňach a už sa nemôžu dočkať, kedy uzrú svetlo sveta.
Whithe je producent elektronickej hudby zo Slovenska, ktorý vytvára atmosférické, experimentálne ambientné / tanečné stopy predovšetkým s analógovým vybavením. Počas svojej kariéry sa jeho hudba pohybovala od evokujúcich zvukových kulís po konkrétnejšie a klubovo orientované skladby súčasného techna a future garage. Pochádza z japonského vydavateľstva Mango Alley, ale v minulosti tiež pôsobil na vydavateľstvách ako sú Insight Music (Anglicko), Imminent (Rusko) alebo Nama Recordings (USA). V roku 2015 bol súčasťou Redbull Bass Music Academy v Prahe. Táto príležitosť mu otvorila dvere do sveta profesionálnej hudobnej produkcie.
O dva roky neskôr, v roku 2017, sa vydal na prvé turné s ruským producentom Fjordwalkerom, po ktorom nasledovalo druhé turné s Jimmym Pé a Bulpom v roku 2018. Tento rok je pre jeho tvorbu výnimočný, pretože Whithe pripravuje vydanie svojho debutového albumu. Jeho posledná nahrávka – Accidents EP mu priniesla pozitívne uznanie svetových kritikov. Napríklad trackom Mistakes, ktorá si získala miesto na slávnom Youtube kanáli MrSuicideSheep. Počas svojej kariéry mal Whithe príležitosť predskakovať okrem iných, menám ako Kiasmos, Nina Kraviz alebo Thundercat, a taktiež pôsobil ako rezidentný DJ v legendárnom bratislavskom Subclube.
FB: www.facebook.com/ whithe.melancholia
Vstupné: dobrovoľné
Tešíme sa na vás!
Z verejných zdrojov projekt podporil Fond na podporu umenia.
Za podporu ďakujeme aj partnerom WebSupport, Nová Cvernovka a Kabinet pomalosti, ktorí nám poskytujú zázemie na konanie našich sessions.

ENG // Come see our first live session in nearly a year! Two young but experienced projects will perform. Admission info soon!
Val&Lau is a dynamic duo consisting of singer Valentina Vlková and bass player Laura Jašková.
Collaboration began in 2019, when they made music under name Valentina. Since summer 2020 they perform as Val&Lau. Their debut single, Shadow, came out in 2019. It was presented by several media outlets in Slovakia and Czechia and was premiered on music television Óčko. Their second single, Follow, was released in 2020, with a video as well. 2020 was very fruitful, as they made a live session of a song called So Much Time and performed in a TV music show 3 pódiá, where they performed alongside popstar Zuzana Smatanová and Eleven Hill band. In 2021, they released song called DYWMT, with positive acclaim.
Laura is responsible of music production, and Valentina completes songs with lyrics and vocals.
Their music is inspired by alternative music from around the world. They want to bring new sound to Slovak music scene and make interesting songs with lyrics that will stick with their fans.
Girls are making new music that they plan to release as soon as it is ready.
Whithe is an electronic producer from Slovakia who creates atmospheric, experimental ambient/dance tracks primarily with analog equipment. Over the course of his career, his music ranged from evocative soundscapes to more concrete and club-oriented sounds of contemporary techno and future garage. Coming from the Japanese label Mango Alley, but also releasing on the likes of Insight Music (UK), Imminent (RU), or Nama Recordings (US) in the past, he started out in 2015 by taking part in the Redbull Bass Music Academy in Prague – showing him the door to professional music production.
Two years later in 2017, he ventured on his first tour with Russian producer Fjordwalker, succeeded by the second tour with Jimmy Pé and Bulp in 2018. This year is special, due to Whithe preparing a release of his debut album. The last record due to date – Accidents EP has brought him positive recognition from the critics as “a globally sounding piece of work with the track Mistakes earning a spot on the famed Youtube channel MrSuicidesheep.” During his career, Whithe had the opportunity to support names like Kiasmos, Nina Kraviz, and Thundercat among others, while also spinning nights as a resident DJ at Subclub in Bratislava.
FB: www.facebook.com/ whithe.melancholia
Stay tuned!
Supported using public funding by the Slovak Arts Council.
We also thank our partners at WebSupport, Nová Cvernovka and Kabinet pomalosti for their support.