In Between Books: Peter Zajaček & Headmovers

Zdielať

In Between Books: Peter Zajaček & Headmovers

In Between Books sessions pokračujú ONLINE! Už v nedeľu sa s nami môžete tešiť na gitaristu z Medial Banana a nadžánrový neo-soul hudobný projekt.

PLEASE SCROLL DOWN FOR /ENG/
Peter Zajaček
Peter Zajaček je multižánrový mladý hudobník, gitarista, absolvent hudobnej teórie a kompozície na VŠMU.
Už niekoľko rokov pôsobí v najznámejšej slovenskej reggae formácii: Medial Banana, s ktorou koncertovali na najväčších festivaloch, ako sú napr: Pohoda, Grape, Uprising, Sziget, Mighty Sound či Overjam.
Pôsobí taktiež i v jazzrockovom triu Frankie Kimono, ktoré spája žánre a nekladie hudobné hranice. Okrem toho komponuje pre rôzne nástrojové obsadenia, čím svojou hudbou mierne presahuje do klasického prostredia. V neposlednom rade stíha účinkovať v divadelnom orchestri v bratislavskom Divadle Nová Scéna.
V IBB sessions nám predstaví zopár svojich autorských skladieb zo svojho čerstvého debutového albumu ‘Nemám sa s kým hrať’.
Peter Zajaček – gitara
Miloš Bulík – basa
Michal Fedor – bicie

Headmovers
Headmovers je nadžánrový neo-soul hudobný projekt, ktorý v sebe spája prvky žánrov jazz, funk, r´n´b a soul. Projekt vystupuje v 6-člennej zostave už šesť rokov, počas ktorých vydali album Move Ahead pod vedením Eugena Vizváryho a boli nominovaní na Radiohead Awards 2017 v kategórii “Objav roka”. Vyhrali cenu za najlepší štúdiový výkon na Jazz Start Up 2017, odohrali koncerty a festivaly v rôznych mestách Slovenska a minulý rok mali dokonca úspešné mini turné v Belgicku.
V IBB sessions nám predstavia zopár svojich nových skladieb v akustickom šate!
Dominika Zdražilová – spev
Filip Regina – bicie
Tomáš Regina – klavír
Andrej Krippel – gitara
Juraj Glonek – saxofón
Jakub Kolesár – basgitara
Podrobnejšie info o koncerte zverejníme v priebehu týždňa.
Tešíme sa na vás! 🙂
Hlavnými partnermi projektu sú Fond na podporu umenia, Hudobný fond a Nadácia mesta Bratislavy, ktorí projekt podporili z verejných zdrojov.
______________________________________________________________________
/ENG
In Between books sessions are back (ONLINE)!
Peter Zajaček
He is a young musician and guitarist, a student of music theory and composition at Academy of Performing Arts. Peter has been a member of Slovak reggae music band Medial Banana, one of the most popular Slovak band formations performing at the biggest music festivals such as Sziget, Mighty Sound, Overjam, Pohoda, Grape, or Uprising.
Peter’s jazz-rock trio Frankie Kimono connects various genres
and performs in music clubs. Peter devotes his solo work to a music from a “more classical“ environment. Additionally he is a member of theatre music orchestra in a theatre Nova Scena in Bratislava.
He will perform some of his compositions from his fresh debut album!
Peter Zajaček – guitar
Miloš Bulík – bass
Michal Fedor – drums
Headmovers
Headmovers is a neo-soul music project. The band has released the EP “Move Ahead”, produced by Eugene Vizváry (known by collaborations with Anita Soul, Rytmus, Martin Valihora, as well as his own compositions). The group was nominated for Radiohead Awards 2017 in the category “Discovery of the year” and also won the competition Jazz Startup 2017 in the category of “studio performance”. Headmovers had many successful concerts and played festivals in several cities in Slovakia. Last year, they returned from a Belgian tour, where they played a series of concerts in various cities.
Dominika Zdražilová – vocals
Filip Regina – drums
Jakub Kolesár – bass
Andrej Krippel – guitar
Tomáš Regina – piano
Juraj Glonek – saxophone
Further info updated soon.
Stay safe and tuned! 🙂
The main partners of the project are the Slovak Arts Council, Music Fund of Slovakia, and Bratislava City Fund.