In Between Books: Laokoon & Adam Volt

Zdielať

In Between Books: Laokoon & Adam Volt

Opäť tu máme pre vás československý dvojkoncert a to v podaní Laokoon z ČR a Adama Volta zo Slovenska. Príďte si to užiť!

Adam Volt

je sound-dizajnér, skladateľ, klavírista a ašpirujúci spevák s historickými skúsenosťami z mnoých hudobných projektov ako Nourish My Fame, Gladia Moony alebo Triple Sun. Vo svojom najnovšom sólo projekte prináša vokálovú hudbu s nádychom psychadelic-rocku, avant-popu s jazzovými prvkami.

Eklektický mix vokálových pesničiek v anglickom jazyku doprevádza jeho kapela – trio v zložení Martin Madro (perkusie) a Michal Knotek (el. gitara). Kombináciu live syntezátorov, klavírnych liniek, elektrickej gitary, subbasových zvukov a perkusií ako darbuka, djembe a kachon tak ponúkne farebnú škálu hudobnej expresie plnej dynamiky a nečakaných zvratov.

Laokoon

Brnenské rapové duo. Raper a básnik Mikuláš Hamerla (Sekvoye) sa spoločne s producentom Jiřím Máchem (Killiekrankie) nasťahovali do bytu v Brne, kde pred rokmi vznikol ich debutový album Šperk. „Zomrel nám hard-disk so všetkým novým materiálom. Tak sme niekedy uprostred leta začali od nuly, práca na albume zabrala takmer pol roka,” hovorí Mikuláš Hamerla.

Svoj album vydali v roku 2020 a v tom istom roku boli spolu s Ameliou Sibou a Ilæy nominovaní do talentovej súťaže 1Band2Play. Naliehavé tempo dusivých bítov a organický, rovnako ako agresívny vokálny prejav neobalený toxickou kapsulou. Svetlo odrážajúce duo z Brna, ktoré produkuje súčasný rap tak ako im príde, že prítomné možnosti a vyzretosť žánru dovoľujú. To je kombo dvojice Laokoon, ktorá horí nie len v štúdiu, ale hlavne naživo. Tak si to príďte užiť!