In Between Books: Haďaci & Jay Delver

Zdielať

In Between Books: Haďaci & Jay Delver

Pripravili sme pre vás dvojkoncert v podaní Haďakov zo Slovenska a skupiny Jay Delver z Česka. Máte sa na čo tešiť!

HAĎACI

Mladá kapela z Bratislavy sa skladá zo šiestich divných týpkov (Miško Bruny -gitara, Šimon Bruny -bubny, Meldo Melicher -basa, Serchi Sanchez -RAP, Kiko Krupica -gitara). Hrajú celkom fajn muzičku, žánrovo definovanú ako -miestami experimentálny avgpnkRAP- a sú veľmi známi už len tým, že existujú. Neznámy kritik raz o nich povedal ,,Keby prídem domov z roboty a “toto” si pustím tak sa rovno zabijem”.

JAY DELVER

Brnenská skupina Jay Delver, víťaz súťaže Jazzfruit 2020, spája popové melódie s funkovou rytmikou, jazzovou harmóniu a rockovou údernosťou.

V ČR hrali napr. na Groove Brno, United Islands of Prague, Hradeckém Slunovratu, Freedom Feste či Besedě u Bigbítu. V zahraničí sa ukázali v parížskom Paris-Prague Jazz Clubu, srbskom Nisville Jazz Festivale a neobišli ani Slovensku v bratislavskom Véčku.

Ich pieseň Piece of Love sa udržala maximálny počet týždňov na prvom mieste v hitparáde Startér Radia Wave.

Niektoré piesne boli prerobené do big bandovej verzie pre B-side Band, v ktorom tento rok hosťuje Jakub Urbánek ako spevák a klávesista aj spolu s časťou kapely.

V súčasnosti skupina dokončuje prácu na druhom štúdiovom albume s producentom Amákom Goldenom v štúdiu Golden Hive. Na jeseň tohto roku plánuje kapela tento album vydať. Krst prebehne 30.11. v Metro Music Bare. Piesne z nového albumu zaznejú aj na našej session In Between Books už 25.9. o 19:00 hod.