Imaginácia v kríze: workshop

Zdielať

Imaginácia v kríze: workshop

Počas workshopu sa účastníci a účastníčky dozvedia, prečo je dnes imaginácia v kríze a čo sú jej hlavné bariéry. Následne si vyskúšajú ako posilniť svoj „sval imaginácie“ prostredníctvom vedenej vizualizácie a tiež si sformulujú, v čom môže ich vízia ideálneho sveta obohatiť ich správanie v súčasnosti.

Aby sme dokázali lepšiu budúcnosť vytvoriť, musíme si ju najskôr vedieť predstaviť.

Vstup voľný, ale z kapacitných dôvodov je potrebná registrácia TU.
Workshop potrvá 3-4 hodiny.

V prípade, že sa na workshop zaregistrujete, ale nemôžete sa zúčastniť, prosím, dajte nám vedieť na info@juliuskollersociety.org alebo telefonicky +421 919 495 081.

Workshop povedie Katarína Kováčová, ktorá pôsobí ako lektorka globálneho vzdelávania v organizácii NaZemi, ktorej hlavným cieľom je šíriť povedomie o ekonomickom koncepte „nerůstu“ (ang. degrowth) v českom prostredí. Minulý rok pracovala na prípravách nerastovej metodickej brožúry „Odvaha nerůst“ pre vzdelávacích/cie pracovníkov/čky. Angažuje sa aj v klimatickom hnutí – v organizácii Re-set, kde sa venuje kampaniam proti poisťovaniu obchodu s fosílnymi palivami, a v kolektíve Limity Jsme My, ktorý sa prostredníctvom občianskej neposlušnosti usiluje o klimatickú spravodlivosť a prechod na post-rastovú ekonomiku.

Ilustrácia: Barbora Fastrová

Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Podujatie je súčasťou medzinárodného projektu https://islandsofkinship.org/, spolufinancovaného Európskou úniou.
Supported by public funding by the Slovak Arts Council. The event is a part of the international project https://islandsofkinship.org/, co-financed by the European Union.