Imaginácia v kríze: workshop

Zdielať

Imaginácia v kríze: workshop

Aby sme dokázali lepšiu budúcnosť vytvoriť, musíme si ju najskôr vedieť predstaviť. Počas workshopu sa účastníci a účastníčky dozvedia, prečo je dnes imaginácia v kríze a čo sú jej hlavné bariéry.

Vstup voľný, ale z dôvodu kapacity je potrebná registácia TU.

Stretneme sa o 13:45 vo vstupnej hale Novej Cvernovky.

Workshop portvá 3-4 hodiny.
Po workshope sa môžete pridať aj na komentovanú prehliadku aktuálnej výstavy s kurátorkou Canan Batur (Nottingham Contenporary). Viac info TU.

V prípade, že sa na workshop zaregistrujete, ale nemôžete sa zúčastniť, prosím, dajte nám vedieť na info@juliuskollersociety.org alebo telefonicky +421 919 495 081.

Aby sme dokázali lepšiu budúcnosť vytvoriť, musíme si ju najskôr vedieť predstaviť. Počas workshopu sa účastníci a účastníčky dozvedia, prečo je dnes imaginácia v kríze a čo sú jej hlavné bariéry. Následne si vyskúšajú ako posilniť svoj „sval imaginácie“ prostredníctvom vedenej vizualizácie a tiež si sformulujú, v čom môže ich vízia ideálneho sveta informovať ich správanie v dnešnom svete.

________________________
Katarína Kováčová pôsobí v organizácii NaZemi, kde je lektorkou globálneho vzdelávania a súčasťou nerastového tímu, ktorého hlavným cieľom je šíriť povedomie o ekonomickom koncepte „nerůstu“ (ang. degrowth) v českom prostredí. Minulý rok pracovala na prípravách nerastovej metodickej brožúry „Odvaha nerůst“ pre vzdelávateľov a vzdelávateľky. Svoj čas trávi aj v klimatickom hnutí – v organizácii Re-set, kde sa venuje kampaniam proti poisťovaniu fosílnych biznisov, a v kolektíve Limity Jsme My, ktorý sa prostredníctvom občianskej neposlušnosti usiluje o klimatickú spravodlivosť a prechod na post-rastovú ekonomiku.

Ilustrácia: Barbora Fastrová