I N D I G O

Zdielať

I N D I G O

I N D I G O by sme mohli nazvať ôcht slovenskou súčasnou tanečno-divadelnou rozprávkou. Nenechajte si ujsť premiéru predstavenia v Novej Cvernovke.

Predlohu pre spracovanie predstavenia sme si vybrali rozprávku Braček Jelenček, ktorú zozbieral Pavol Dobšinský. Zároveň nás Béla Bartók fascinoval svojím širokým spektrom tvorby, z ktorej sme využili skladby vytvorené pre deti, zbierku slovenských ľudových piesní, ako aj výber z vážnej hudby, ktorú podmanivo spracoval a dochutil jedinečný Jano Kružliak. Výnimoční interpreti ako Zuzana Burianová a Lukáš Bobalík, ktorý nahradil Dana Račeka nasávali, spracovali, zmixovali, prekrúcali materiál, a dodali tak dielu nový šmrnc. Predstavenie sa pripravovalo veľmi dlho a tešíme sa, že vyjdeme s ním pred Vás divákov. Za vznik predstavenia ďakujeme množstvu ľudí, ktorí na ňom ešte stále pracujú.

Prečo sú rozprávky dôležité aj pre dospelých, aký odkaz pre dobu, v ktorej žijeme skrývajú a ako sme odkrývali symboly rozprávky Braček Jelenček v tanečnej, pohybovej, textovej forme budeme diskutovať s rozprávkarom Dušanom Fabiánom, dramaturgičkou Jankou Smokoňovou a Katarínou Brestovanskou po predstavení.

Špeciálne poďakovanie patrí: Dušanovi Fabiánovi, Intsovi Plavnieksovi, Andrejovi Hinkovi, Zuzane Šajgalíkovej, Zuzane Ivaškovej, Oliverovi Kleinertovi, Noemi Kirkwood, House of Ukulele.

Námet, réžia / Katarína Brestovanská
Pohybový materiál / Daniel Raček, Zuzana Burianová, Lukáš Bobalík
Interpretácia / Zuzana Burianová, Lukáš Bobalík
Hudba / Ján Kružliak – výber z diela Béla Bartóka: Sláčikové Kvarteto č. 1, Mikrokozmos – 146. Ostinato, zbierka slovenských ľudových piesní v experimentálnom prevedení
Dramaturgia / Janka Smokoňová
Pohybová supervízia / Andrej Petrovič
Kostýmy návrh a realizácia / Jana Gavalcová, Petra Kovácsová, Terézia Šišková
Svetelný dizajn návrh a realizácia / Oliver Kleinert, Peter Brestovanský, Martin Seker, Peter Kvanta
Zvukový set up / Lukáš Zdurienčík
Produkcia / Katarína Zjavková
Marketing / Noemi Kirkwood tootoot.fm , House of Ukulele
Media set / Marianna Lutková

hosť / rozprávkár Dušan Fabián