HENGE (UK) + Etceteral (SI)

Hudba zo vzdialených planét v Novej Cvernovke.

HENGE (UK)

Ľudstvo pozor! Toto je HENGE.Nie sme z tohto sveta.
Prinášame vám hudbu zo vzdialených planét.
Prinášame dar pre ľudstvo… aby nakoniec váš druh mohol ukončiť vojnu a vytvoriť si nový domov vo vesmíre.

Mimozemskí joymongeri – HENGE – tešia divákov v Británii a v Európe odkedy pred siedmimi rokmi pristáli na planéte Zem. Ich strhujúce živé vystúpenia im vyniesli ocenenie „Best Live Act“ na Independent Festival Awards a odvtedy si upevnili svoju reputáciu dvoma uznávanými albumami, početnými turné a pravidelnými festivalovými vystúpeniami.

Ich hudba sa vymyká definíciám, ale zaberá priestor medzi rave a prog rockom, o ktorého existencii doteraz nikto nevedel. Je energická a povzbudzujúco hravá, žoviálne ide „tam, kam sa ešte nikto nedostal“. HENGE šíria posolstvo nádeje, ktoré zanecháva publikum pobavené a povznesené zároveň.

WEB|FACEBOOK|SPOTIFY|INSTAGRAM

 

ETCETERAL (SI)

Audio-vizuálne trio z Ľubľany je jednou z najaktívnejších kapiel lokálneho undergroundu. Zostavu tvoria saxofonista Boštjan Simon, bubeník Marek Fakuč a vizuálna umelkyňa Lina Rica. V určitých momentoch sa zdá, že počúvate Teda Miltona a Blurta vo verzii očistenej od punkového extrémizmu. Ich hudba je prostriedkom opakujúcej sa polyrytmickej elektroakustickej hudby ovplyvnenej kraut-rockom a afro-futurizmom. Ich cieľom je vytvoriť energický rytmus pomocou symbiózy medzi jedným syntetizátorom, dvoma akustickými nástrojmi a generatívnym vizuálom.
*****
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.