Harvan & Šarišský: Piesne pre klavír a violončelo

Aranžmány albumu “Európou” kapely Bezmocná hŕstka pre klavír a violončelo.

V roku 2009 kapela Bezmocná hŕstka nahrala album “Európou” s piesňami, ktoré zložil, otextoval a naspieval Roman Harvan. Po rokoch sa dvojica Harvan&Šarišský rozhodli skladby prearanžovať pre klavír a violončelo. Takto odzneli na krste a znejú dodnes naživo na vystúpeniach, či na albume “Piesne pre klavír a violončelo”.

 

BEZMOCNÁ HŔSTKA

pôsobila ako zoskupenie špičkových hudobných osobností, ktorú v 90. rokoch založil Maroš Hečko, gitarista Igor Kuhn, Roman Gál a Roman “Hary” Harvan. Na albumoch sa podieľali Martin Burlas, Oskar Rózsa, Martin Buntaj  i Martin Gašpar. Inšpiráciou bola predovšetkým tvorba legendárnych hudobníkov Davida Bowie, Petra Briana Gabriela, ale aj Deža Ursínyho, či Mariána Vargu.

 

ROMAN HARVAN

vyštudoval na VŠMU hru na violončelo. Autorsky sa podieľal na albumoch Bezmocnej hŕstky a zoskupenia Polajka- “Tales for my Diary” (2015) a “Exodus” (2017). Koncertuje s Polajkou, v kostole Kaplnka improvizuje s hudobníkom Mišom Tolgyessym a Jankou Belišovou. Pripravuje vlastný album nových piesní “What is what”.

 

VLADISLAV “SLNKO” ŠARIŠSKÝ

je klaviristom a hudobným skladateľom, charakteristická je pre neho emotívna výpoveď, ktorú sa rozhodne oplatí zažiť priamo na koncertoch. Participoval napríklad v kultovom projekte Hrana Tour, ktorá bola venovaná tvorbe hudobníka Mareka Brezovského. S Vladislavom Šarišským sa spája aj projekt Talent Transport, kde sa po jeho boku objavili talentovaní Marián Slávka a Filip Hittrich.