Gonsofus I KRST EP I + support: Helado Infinito a DJ Abnorman

Zdieľať

Gonsofus I KRST EP I + support: Helado Infinito a DJ Abnorman

Uvedenie nového EP dvojice GONSOFUS, ktorý má názov “Distant Shores”. O support sa postarajú hostia Helado Infinito (Argentina/Chile) a DJ Abnorman.

Vstupné 5 € v predpredaji cez Tootoot: https://bit.ly/2J2yEqj
Na mieste 7 €.

GONSOFUS je duo multiinštumentalistov v zložení Sasha Mamaev (gitara, basa, sax, vokály) a Gábor Tokár (bicie, perkusie, syntezátory). Od úspešného albumu Taking Shape (2015) uplynuli štyri roky a dvojica vyplnilo tento čas najmä usilovným koncertovaním. Počas svojich nedávnych turné sa objavili na pódiách v 19 krajinách sveta, naprieč celou Európou, v USA aj v Rusku. Popri cestovaní a vystupovaní však pracovali priebežne aj na nových skladbách. Výsledkom ich snahy je nové EP nazvané Distant Shores, ktorá vychádza 7. novembra 2019 na značkách Deadred a Starcastic.

Prekdapelou večera bude čilsko-argentínske alternatívne popové duo Helado Infinito, ktoré v marci 2016 vytvorili Loreta Neira Ocampo (Čile) a Victor Borgert (Argentína). Helado Infinito kombinuje pop s ľudovou, hip-hopovou a elektronickou hudbou. Ich skladby hovoria a o existencializme, láske, cestovaní a vzťahoch. Od júna 2019 cestujú a vystupujú po celej Európe. Na Slovensku odohrali koncerty v Bratislave, Trnave, Nitre, Brezne, Prešove, Kremnici aj Piešťanoch.

Na záver sa predstaví DJ Abnorman – reggae selector z Respect Vibration Sound, ktorý aktívne pracuje na vlastnej tvorbe v projekte Bluefields Rockers a má vlastnú rádiovú reláciu SALUTE na newmodelradio.sk.

Partnerom živej kultúry v Novej Cvernovke je Nadácia VÚB banka.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.