Funny Fellows Parade

Zdieľať

Funny Fellows Parade

Hudobno- humorné soirée v sále Novej Cvernovky v štýle 20. a 30. rokov minulého storočia.

Obdobie swingovej hudby a neutíchajúcej dixielandovej nálady noblesne inšpirovalo autorov v Prešporku , ale aj interpretov v súčasnej Bratislave. Preto cenami a úspechmi ozdobená veselá hudobná zostava Funny Fellows, si pre vás pripravila špeciálny program, ktorý bude prehliadkou najlepších a najúspešnejších hudobných gagov, skečov a virtuóznej hry na originálnych dobových hudobných nástrojoch.

Oslávime spolu narodeniny storočnej dámy, ktorá nám porozpráva svoje múdre skúsenosti a spomienky. Možno sa aj zasmejeme na chybách či poučíme do budúcnosti. Gentlemani na javisku nepôsobia iba nostalgicky, ale niekedy až bláznivo detsky. Muži sú večné deti, a muži s hudobnými nástrojmi sú príťažlivo šarmantní. Veď šarm je najlepšia farba na sivé vlasy!
Naopak múdra žena sivé vlasy nehľadá. To, že ich má, sa dozvie od svojej priateľky. Áno, závisť je tieň, ktorý vrhá úspech a preto si vás dovolíme pozvať na úspešný a nevšedný európsky program zostavený aj zo skladieb anglických, francúzskych, nemeckých, maďarských,poľských, fínskych, českých či slovenských. Nebudú chýbať autori ako: Ellington, Gershwin, Armstrong, Porter, Berlin, Dusík, Válka, Elbert a pod. Rytmus sme zoradili do pestrej mozaiky tancov, ako swing, charleston, fox, tango, rumba, cha-cha, jive a blues.

ÚČINKUJÚ

Roman Féder- kornet, husle, atltofon spev, herec a manažér. Účinkoval v slovenských a českých divadlách, TV programoch a seriáloch
Milan Ruček- bicie nástroje, koncertne sa venuje jazzu ale aj populárnej hudbe vo viacerých slovenských formáciách
Marek Berky- klarinet , tenor saxofón, spev, navyše je víťazom medzinárodnej súťaže klarinetistov vo Francúzku
Pali Ivičič- akordeón, pedagóg s orientáciou na klasickú a ľudovú hudbu
Daniel Valášek- suzafon, laureát súťaže v hre na tubu a člen hudby OSSR
Shakes Bum – tanečné duo s charakteristickým prístupom k originálnym a dobovým tanečným choreografiám

Viac info:  http://www.funnyfellows.eu/sk/Vitajte.alej