ZRUŠENÉ: Firlej on Tour presents Ślina

Zdielať

ZRUŠENÉ: Firlej on Tour presents Ślina

Vystúpenie sa vzhľadom na preventívne opatrenia konať nebude. Budeme sa tešiť na skvelú hudobnú spoluprácu v budúcnosti, keď to situácia dovolí.

SK

Ślina je vroclavské kvarteto, ktoré hrá improvizovanú hudbu s prevahou ambientu, dronu, jazzu a post-rocku. Tvoria ju Matylda Gerber (barytón, tenor a alt saxofón), Filip Zakrzewski (gitara, elektronika), Mikołaj Nowicki (kontrabas, elektronika) a Stanisław Olek (bicie). 

Hudobníci spolu hrajú od februára 2018, koncertovali v mestách ako Wroclaw, Poznaň, Lehnice, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra a dvakrát v rámci Hultajovho festivalu v Paláci v Gorzanówe. Koncom roka 2018 skupina nahrala album, ktorý v septembri 2019 vydalo vydavateľstvo Kilogram Records pod vedením Oly a Mikołaja Trzaska. V novembri 2019 skupina nahrala ďalší album, ktorý vyjde v roku 2020.


ENG
Ślina is a Wrocław quartet playing improvised music with a predominance of ambient, drone, jazz and post-rock, created by Matylda Gerber (baritone, tenor and alto saxophone), Filip Zakrzewski (guitar, electronics), Mikołaj Nowicki (double bass, electronics) and Stanisław Olek (drums).

Musicians have been performing together since February 2018 in cities such as Wroclaw, Poznan, Legnica, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra and twice as part of the Hultaj Festival at the Gorzanów Palace. At the end of 2018, they recorded an album released in September 2019 by Kilogram Records led by Ola and MikołajTrzaska. In November 2019, they recorded another album, which will be released in 2020.


PL

Ślina to wrocławski kwartet grający muzykę improwizowaną z przewagą ambientu, drone’u, jazzu i post-rocka, tworzony przez Matyldę Gerber (saksofon barytonowy, tenorowy i altowy), Filipa Zakrzewskiego (gitara, elektronika), Mikołaja Nowickiego (kontrabas, elektronika) i Stanisława Olka (perkusja). 

Muzycy grają ze sobą od lutego 2018 roku i w tym okresie zagrali koncerty we: Wrocławiu, Poznaniu, Legnicy, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, a także dwukrotnie w ramach Hultaj Festiwalu, w Pałacu w Gorzanowie. Pod koniec 2018 roku zespół nagrał materiał, który we wrześniu 2019 roku został wydany nakładem wytwórni Kilogram Records, prowadzonym przed Olę i Mikołaja Trzaskę. W listopadzie 2019 roku zespół nagrał materiał na kolejną płytę, która ukarze się w 2020 roku.


Partnerom podujatia je Nová Cvernovka.
Partner živej kultúry v Novej Cvernovke: Nadácia VÚB
Z verejných zdrojov podporili: Fond na podporu umenia, BSK, Nadácia mesta Bratislavy
Partnermi podujatia je Poľský inštitút v Bratislave a Instytut Adama Mickiewicza.