FILMOVÝ FESTIVAL JEDEN SVET 2021

Zdielať

FILMOVÝ FESTIVAL JEDEN SVET 2021

Sedem dní nabitých tým najlepším zo sveta dokumentov, podnetnými diskusiami, živými stretnutiami, výstavami, aj interaktívnymi prehliadkami.

Sedem dní nabitých tým najlepším zo sveta dokumentov, podnetnými diskusiami, živými stretnutiami, výstavami, aj interaktívnymi prehliadkami.

Aj o tom bude 22. ročník Jedného sveta. Pre tých z vás, ktorí s nami nebudú môcť byť v bratislavských kinosálach, po veľkom úspechu prvého online ročníka, ponúkneme online projekcie vybraných dokumentov. Jeden svet si prvýkrát vychutnáte na veľkom filmovom plátne, aj z pohodlia vašich obývačiek.


PROGRAM V NOVEJ CVERNOVKE
8.11.
16:00 Recykloworkshop
17:00 Jeden svet v krátkosti
19:00 Obscuro barroco
9.11.
16:00 Recykloworkshop
17:00 Jeden svet v krátkosti SK
19:00 Ladies of the wood / Lesné žienky

Buďte pri tom s nami a chyťte si svoje miesto vďaka permanentkám, ktoré sú v predaji už len do októbra:
https://www.jedensvet.sk/permanentky21/
Permanentky budú platné pre vstupy v kinosálach, aj online projekcie (len z územia Slovenskej republiky).
Na Jednom svete myslíme na všetkých. Kým plne zaočkovaní si budú môcť vychutnať atmosféru živých a pritom bezpečných premietaní, pre ostatných pripravujeme plnohodnotnú online alternatívu.


Jeden svet tento rok vyzýva – Buďme v kontakte:
💢 s ľuďmi, ktorí v živote mali inú štartovaciu čiaru alebo sa narodili do krajiny, z ktorej niet iného východiska, ako utiecť do neznáma;
💢 s ľuďmi, ktorí aj v 21. storočí musia v boji za demokraciu a slobodu riskovať svoje životy;
💢 so ženami, ktoré kvôli prísnej legislatíve musia podstúpiť nebezpečné zákroky ohrozujúce ich životy ale aj ženami, ktorých životným poslaním je bojovať za práva iných žien;
💢 s divákmi, ktorí majú sťažené podmienky v prístupe ku kultúre a k filmu, ako sú ľudia so zrakovým a sluchovým znevýhodnením, seniori, cudzinci, azylanti, ľudia bez domova, či rodičia na materskej dovolenke;
💢 v neposlednom rade so samými sebou, so svojimi vnútornými túžbami, radosťami, starosťami a s umením, ktoré robí naše životy krajšími!
Bratislavské projekcie, obohatené o stretnutia s filmármi a ďalšie špeciálne bonusy, sa uskutočnia v Kino Lumiére, Artkino za zrkadlom, kino Klap Filmovej televíznej fakulty VŠMU, Nová Cvernovka, A4 – nultý priestor a na Filozofickej fakulte UK.


Vidíme sa 5.-11.novembra v Bratislave aj virtuálne po celom Slovensku! Pozvite aj svojich kamarátov a rodinu, nech im neunikne nič dôležité.