Festival kávy Two Coffee Champs 2024

Zdielať

Priestory Novej Cvernovky sa počas dvoch májových dní premenia na dejisko česko-slovenského kávového festivalu Two Coffee Champs.

Nová Cvernovka sa stala miestom stretnutia všetkých milovníkov kávy, odborníkov na kávu, pražiarov a aj farmárov zo sveta. Festival výberovej kávy je zameraný na ochutnávky kávy v rôznych prípravách, prednášky, cuppingy a workshopy zamerané na senzoriku a domácu prípravu kávy. Two Coffee Champs 2024 prinesie v tomto ročníku do Bratislavy spojenie troch aspektov: hudby, umenia a samozrejme kávy.

V treťom ročníku sa pridá na energií a zväčšia sa niektoré zóny. Počas cuppingu sa návštevníci môžu naučiť vnímať chute kávy, od dovozcov, pražiarov či barmanov si vypočuť pútavé prezentácie, zastaviť sa v exteriérovej zóne, alebo sa osviežiť v oddychovej zóne. Tešiť sa môžu na množstvo medzinárodných a taktiež zámorských pražiarní, ktoré predstavia svoje štýly praženia kávy.

V cene vstupenky je zahrnutá neobmedzená konzumácia kávy, vstup do jednotlivých zón festivalu, vstupy na cuppingy a prednášky. A nebudú chýbať aj súťaže v príprave kávy, v ktorých si zmerajú svoje sily baristi z viacerých krajín. Okrem kvalitnej kávy bude pripravená aj nová rozšírená gastro zóna s jedlom a nápojmi.

Vstupenky

Viac informácií bude postupne zverejnených na Instagrame @twocoffeechamps a webstránke twocoffeechamps.com.

Garantom podujatia je kávový magazín a podcast Roast Different.