Explore: Personal Trainer (NL) + Tapes

V spolupráci so showcaseovým festivalom Sharpe prináša Nová Cvernovka formát Explore, kde na pravidelnej báze prezentuje mladé zaujímavé hudobné zoskupenia na európskej scéne.

PERSONAL TRAINER (NL)

Holandský septet, ktorého skladby sa pohybujú na pomedzí indie rocku a popu. Jedným z prvých vrcholov kariéry kapely bolo 24-hodinové (!) vystúpenie v legendárnom amsterdamskom Paradiso. Po vydaní svojho debutového EP Gazebo na Holm Front v roku 2021, vydala skupina svoju prvú plnohodnotnú LP platňu Big Love Blanket. Kapela má na konte vystúpenia na festivaloch ako SXSW (USA), Eurosonic (NL), End of the Road Festival (UK), Great Escape (UK), Wilderness (UK) a Best Kept Secret.

 

TAPES

Neboj (Tapes) je kapela so skúšobňou na prvom poschodí v Bratislave, v ktorej vzniká ich “neskutočne neopísateľná” hudba, skrývajúca v sebe širokú škálu zvukov. Od jemných indie popových skladieb až po jazz, punk a všetko, čo si dokážete predstaviť… Jednoducho brutálne. Navyše, čoskoro sa od tejto skupiny dočkáme debutového EP.

Vstupenky: TU

isic – 7 e
predpredaj  – 10 e
na mieste – 15 e


Partneri
Liveurope: prvá celoeurópska iniciatíva na podporu koncertných venues v ich úsilí o propagáciu začínajúcich európskych umelcov. Projekt Liveurope je spolufinancovaný programom Európskej únie Kreatívna Európa.
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavský kraj.
Partnerom programu je aj Nadácia Orange.
Za tlač ďakujeme bittner print.