Explore: John Moods (DE) + Salto With Love (CZ)

Zdielať

Explore: John Moods (DE) + Salto With Love (CZ)

V spolupráci so showcaseovým festivalom Sharpe prinášame formát “Explore”, kde na pravidelnej báze prezentujeme mladé zaujímavé hudobné zoskupenia na európskej scéne.

Do Novej Cvernovky tentokrát zavíta berlínsky umelec a songwriter John Moods z labelu Mansions and Millions. 💥
*****
💥 JOHN MOODS (DE)
John Moods je sólový hudobný projekt berlínskeho ulemca Jonathana J., spoluzakladateľa skupiny Fenster. V jadre jeho nežných popových skladieb je túžba priblížiť sa prírode a nekonečnu.
Jeho ambíciou je robiť liečivú pop music, vzdialiť sa skutočnosti a preskúmať, čo znamená žiť na planéte a vo vesmíre. Pokúsiť sa prijať smrť a vidieť v existencii humor. Keďže život v modernom svete sa stal neuveriteľne rýchlym a preplneným, Moods verí, že je čas na novú, otvorenú, modernú formu radikálneho optimizmu a spirituality v hudbe aj mimo nej.
Po vydaní albumu „The Great Design“ v berlínskom vydavateľstve Mansions and Millions a po spoločnom albume Music From Memory s The Zenmenn prináša John Moods svoje nádherné piesne na východ Európy. Sprevádzať ho budú dvaja vokalisti a multiinštrumentalisti – okrem vokálov ho doplní Marth Rose na flaute a Dandy Deniz na gitare. Prinesú zmes nadčasových 70s a anglického folku prepleteného s 80s pop music. Atmosférou pripomenú Fairport Convention, Nicka Drakea, Simona & Garfunkela, Petra Gabriela alebo aj starého dobrého Springsteena.
💥 Salto With Love (CZ)
Za projektom Salto With Love stojí pesničkárka, herečka a tanečníčka Anežka Kalivodová. Tvorí v štýle bedroom country. Debut “Love me in Volvo” sú pesničky do auta. Soundrack k obyčajnému dňu či jazde. Je dušou romantik aj síger, verí v silu imaginácie aj to sa prepisuje do jej textov a melódií.
*****
Partnerom podujatia je Liveurope: prvá celoeurópska iniciatíva na podporu koncertných venues v ich úsilí o propagáciu začínajúcich európskych umelcov. Projekt Liveurope je spolufinancovaný programom Európskej únie Kreatívna Európa.