EUmergency: Artbulance on the road

Zdielať

EUmergency: Artbulance on the road

V októbri 2021 absolvujeme turné po palube našej Artbulance v 4 európskych krajinách a exportujeme model komunitného výkonného projektu THE ART PARTY so špeciálnym zameraním na vyšehradskú oblasť (Poľsko, Česká republika, Slovensko a Maďarsko).

Na tomto turné, ktoré začne od južného Dánska a skončí v strednej Európe, sa zamyslíme nad dôležitosťou zdravých demokratických hodnôt a integrity Európy.
Zabezpečíme predstavenia a participačné semináre s pomocou našich miestnych partnerov a v každej krajine budeme vykonávať verejné aktivity. Počas týchto výmen sa zameriame na koncepty umenia, demokracie a zdravia. Pre lepšiu viditeľnosť budeme v mestskom prostredí jazdiť po Artbulance, výnimočnom a honosnom vozidle, ktoré má vo vnútri mini divadlo a kino. Predstavíme aj výkony vo vnútri vozidla. Artbulance bude riadiť taliansky režisér Giuseppe Bonifati spoločne so španielskymi hercami Albertom M. Guinaldom, Lide M. Abaigarom a maďarskou kreatívnou producentkou Lindou Sugataghyovou. Našim cieľom je rozhýbať vlnu nádeje na spojenectvo európskych krajín prostredníctvom umenia a krásy.


TOURPLAN
GOLENIOW (04. – 10. október)
PRAHA (11. – 17. októbra)
BRATISLAVA (18. – 24. októbra)
BUDAPEŠŤ (25. – 31. októbra)


projekt vytvorený a režírovaný
Giuseppe L. Bonifati (I)
s
Alberto M. Guinaldo, Lide Martinez Abaigar (E)
projektový manažér
Cüneyt Pala (DK)
manažér komunikácie
Sofie Daugbjerg (DK)
producent videa, grafiky a dizajnu
Linda Sugataghy (H)


podporovaný
Vyšehradský fond
partnerstvo
Umelecká skupina DOO (I) / Det Flyvende Teater (DK)
Teatr Brama (PL) / Velvet Carnival (CZ) / Nova Cvernovka (SK) / Art Quarter Budapest, Pro Progressione, Bethlen Teri Szinhaz (HU)
+INFO
KUNSTPARTIET.COM/EUMERGENCY