EUmergency: Artbulance na ceste

Zdielať

EUmergency: Artbulance na ceste

Z Dánska do Bratislavy prichádza záchranka Artbulance s jednoduchým poslaním: liečiť umením.

Z Dánska do Bratislavy prichádza záchranka Artbulance s jednoduchým poslaním: liečiť umením. Medzinárodná skupina performerov Kunstpartiet sa zastaví na svojej ceste strednou Európou v Bratislave, kde bude počas svojho týždňového pobytu skúmať umeleckú komunikáciu ako formu alternatívnej medicíny.
Artbulance prinesie mestské akcie, participatívne intervencie vo verejnom priestore a workshopy. V uliciach, na námestiach, pod oknami domov ale aj v areáli Nová Cvernovka, máte možnosť zúčastniť sa experimentu ako diváci, ale aj ako aktívni účastníci.
Čo ak vám pod oknami zastaví ružová sanitka a vyskočia z nej herci s ukážkou z Hamleta? Alebo zaspievajú áriu? Dokáže aj takáto sanitka pomôcť?
Viac o Kunstpartiet a ich projekte EUMERGENCY nájdete tu:
https://kunstpartiet.com/
____
PROGRAM
20. 10. a 21. 10. (streda a štvrtok) bude Artbulance jazdiť bratislavskými ulicami, pokiaľ sa vám nepodarí náhodou ich stretnúť, môžete si pozrieť nasledujúce linky.
Theatre / Opera Emergencies
Ide o krátkou open-air akciu s kultovými momentmi zo Shakespearových diel alebo s úryvkami slávnych árií.
Artbulance jazdí po uliciach a zastavuje na náhodných miestach, herci vyskočia z dodávky a v troch minútach zahrajú okoloidúcim, ktorí sa stávajú spontánnymi divákmi.
Divadlo – https://vimeo.com/468963519
Opera – https://vimeo.com/468882491
22. 10. (piatok) bude mať Artbulance od 14:00 do 18:00 pohotovosť v areáli Nová Cvernovka … Príďte sa liečiť.
23. 10. a 24. 10 (sobota a nedeľa) usporiada Kunstpartiet dvojdielny workshop od 11:00 do 14:00 (23. 10.) a od 10:00 do 13:00 (24.10.) na tému urban action, ktorý následne vyvrcholí nedeľnou skupinovou akciou vo verejnom priestore.
___
Interaktívny a participatívny workshop je založený na vzdelávacej praxi, ktorú Kunstpartiet začali rozvíjať v roku 2015.
Skúmajú rozpor medzi našou spoločnosťou ako celkom a dielčími komunitami a subkultúrami, ktoré sa snažia zachovať si svoju identitu, svoje oblečenie, svoje zvyky, vieru a presvedčenie. Koexistujú spolu ale častokrát nekomunikujú. Aby mohlo dôjsť k stretnutiu (konfrontácii) zvolili paradoxný prístup: oblečenie “obleku – second skin”, ktorý zakryje celé telo od hlavy až po päty. Akási syntetická koža, ktorá nezanechá žiadne znaky na identifikáciu bytosti.
Vytvoríme akciu narušujúcu spoločenskú rutinu, pridáme mestu farbu a privoláme pozornosť okoloidúcich.
O pôvodnom umeleckom koncepte sa viac dozviete tu:
http://doopag.com/abovetheskin/
Ak ešte nemáte skúsenosť s podobnými aktivitami, nevadí, workshop je určený aj pre vás.