DUKLA + Tamara

Zdielať

DUKLA + Tamara

Gitarový pop s presahom do novej vlny post-punku, deväťdesiatkových gitaroviek a rapu spoločne s kapelou, ktorú definuje priateľstvo a girl-power lo-fi sentimental punk. Dve pražské kapely vystúpia naživo v Novej Cvernovke.

DUKLA
Dukla je kapela z pražských Vinohradov hrajúca gitarový pop nesúci odkaz novej vlny post-punku, deväťdesiatkových gitaroviek ale aj rapu. Majú na konte niekoľko singlov, tri EP a album Honza, za ktorý zožali pozitívne ohlasy a nomináciu na hudobné ceny Apollo za album roka 2020. Melancholický zvuk kapely s výrazným citom pre melódiu ide ruka v ruke s nostalgickými textami, ktoré s priznanou naivitou rozprávajú o živote v meste.
Tamara
Kapela z Prahy, ktorej najsilnejšou zbraňou je priateľstvo. Hrá girl-power lo-fi sentimental punk. Naty, Tamara, Kristýna, Magdalena a Šepé sa dali dohromady na jeseň v roku 2018. Ich prvé vystúpenie bolo na festivale Miro, nasledovalo pár koncertov v Prahe a ďalších mestách. Behom roku 2020 vydala kapela 4 single a v lete medzi lockdownmi stihla aj turné.