Drama Queer 2018 – Stop F***ing Smiling

Zdieľať

Drama Queer 2018 – Stop F***ing Smiling

STOP F***ING SMILING- platforma pre extrémne emócie! Taká je šialená autorská performancia Lýdie Ondrušovej a Tomáša Procházku na hranici gýča, trápnosti a prúseru.

Divadlo NUDE
Procházka, Ondrušová: STOP F***ING SMILING

Sociálny tlak nového príslovia “Postav dom, zasaď strom, zadĺž sa, ploď a roď!” útočí na našu individualitu.

Som šťastná, tak prečo nie som…. Sme tlačení do dokonalej hypotéky, dokonalej rodiny, dokonalej ženy, dokonalého muža. V dokonalom svete sa všetci usmievajú. V dokonalom svete nie je cool byť smutný. Dokonalosť existuje. A preto sa usmievame. Sála Novej Cvernovky sa premení v dokonalý trenažér nedokonalého sveta. Čo je prirodzené? A čo je pretvárka? Je ti zle? Vyzvracaj sa. Je tu smutno? Plač. Si šťastná? Skáč. Si nešťastná? Krič. Si nešťastný? Bež do niekam…

Koncept / Text / Réžia / Performance:
Lýdia Ondrušová, Tomáš Procházka

Scénografická spolupráca / Grafický dizajn:
Laura Madjiah Štorcelová

Kostýmová spolupráca:
Petra Kovácsová

Drama Queer je divadelný festival, ktorý si kladie za cieľ zviditeľňovať a rozprávať príbehy LGBTI/Q ľudí v spoločnosti. Prehliadkou divadelných inscenácií s LGBTI/Q tematikou chce zmierniť dosah homofóbie v súšasnej spoločnosti. Vytvára priestor pre nové formy divadla a ľudí, ktorí boli doposiaľ neviditeľní pre svoju identitu. Cieľovou skupinou festivalu je verejnosť, LGBTI/Q komunita, študenti a študentky, mládež a všetci, ktorí majú záujem oslavovať jedinečnosť života.

Facebook: https://www.facebook.com/festivaldramaqueer/