Dobrý výber: Ľudové Mladistvá + Treetop (CZ)

Zdielať

Dobrý výber: Ľudové Mladistvá + Treetop (CZ)

Ľudové Mladistvá a Treepop odohrajú svoj koncert v parku Novej Cvernovky v rámci Leta pod Palmou 2021.

LINE UP
Treetop: 19.30-20.15
Ľudové Mladistvá: 20.30-21.45
Otvárame koncertné leto v Bratislave s Dobrým výberom! Kapacita je vzhľadom na miesta konania a pandemické opatrenia obmedzená, vstupenky preto kupujte v predstihu na www.tootoot.fm. Dvojkoncert je súčasťou Leta pod Palmou – série podujatí v parku Novej Cvernovky.

Vo štvrtok 24. júna si letný návrat na koncertné pódiá užije skupina Ľudové Mladistvá, ktorá sa pred pár rokmi ešte pred vydaním svojho debutového albumu stala víťazom súťaže mladých talentov Bratislavských jazzových dní či Objavom roka na Radio_Head Awards. Projekt skladateľa a klaviristu Martina “Majla” Štefánika, ktorý umne kombinuje jazz s folklórom, je veľkým hudobným chameleónom. Veď kto iný má za sebou vystúpenia so sláčikovým kvartetom, s dvoma bubeníkmi či s raperom Strapom. Uvidíme, čo si Majlo a jeho spoluhráči pripravia tentoraz. Koncert sa uskutoční pod šírym nebom v Parku de Palma v areáli Novej Cvernovky.


Predkapelou bude česko-slovenské trio Treepop, ktoré tvoria Vojtěch Drnek, Richard Šanda a Michal Šelep (Zuzana Mikulcová, Andrej Šeban, Peter Lipa) so žánrovým presahom od jazzu cez vážnu hudbu až po voľnú improvizáciu. V Parku de Palma predstavia aj kúsky z debutového albumu, ktorý nahrali v SONO records a ktorý vyjde už v septembri.


DOBRÝ VÝBER: OTVÁRAME LETO:
23. júna (streda): 7krát3 (CZ) + Toello – Sundeck, Bratislava
24. júna (štvrtok): Ľudové Mladistvá + Treetop (CZ) – Nová Cvernovka, Bratislava
28. júna (pondelok): Floex (CZ) + Kvaskova – MMC, Bratislava
29. júna (utorok): Bratři (CZ) + Blame Your Genes, Whithe, Djoker – Sundeck, Bratislava
30. júna (streda): Luvver + Phil Lemon (CZ) – Sundeck, Bratislava
Dobrý výber z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a SOZA.