Diskusia N o budúcnosti vzdelávania na Slovensku

Diskusia o problémoch vo vzdelávaní na Slovensku a exporte talentov do zahraničia.

akým problémom vo vzdelávaní čelíme na Slovensku?

Vzdelanie už nepatrí medzi najdôležitejšie hodnoty Slovákov. Slovensko je zároveň vývozcom všetkého – aj talentov. O čom to svedčí? Ako vysvetliť deťom, že je akademické vzdelanie dôležité? A je to naozaj tak? Nenahradia firmy niektoré úlohy štátu pri vzdelávaní a nestačí nám k vzdelávaniu internet? Čo má byť obsahom vzdelávania vo svete, ktorý sa tak rýchlo mení a v ktorom stroje nahrádzajú mnohé profesie?

Ľudovít Ódor, ekonóm a autor knihy Rýchlokurz geniality bude o budúcnosti vzdelávania diskutovať s hosťami – bývalou premiérkou, sociologičkou a profesorkou Ivetou Radičovou, Luciou Šickovou, ktorá je spoluzakladateľkou Pixel Federation a venuje sa inovatívnemu vzdelávaniu a šachovým veľmajstrom a lektorom kritického myslenia Jánom Markošom.

Rýchlokurz geniality

Súčasťou diskusie bude tiež uvedenie knihy Ľudovíta Ódora Rýchlokurz geniality, ktorá vyšla v knižnej edícii Denníka N. Pokrstí ju CEO firmy Eset Richard Marko. Knihu Rýchlokurz geniality si môžete kúpiť na: https://obchod.dennikn.sk/show/952/rychlokurz-geniality

Členovia Klubu N majú vstup zdarma, potrebné je nahlásiť sa na info@dennikn.sk do 7. 10. do 15:00.