Písanie ako sebarealizácia a zárobok

Zdielať

Motivačné podujatie pre všetky ženy, ktoré by chceli písať, alebo už píšu a chcú sa posunúť ďalej.

Tešia sa na vás 4 inšpiratívne ženy a každá vám o písaní povie zo svojho uhla pohľadu. Dozviete sa veľa zákulisných informácii, či už o tom, ako vydať knihu alebo ako sa tvorí film, či vzniká mediálny portál. Budeme spolu diskutovať a veľa sa pýtať.

TÉMY

– ako ostať kreatívna aj popri ďeťoch
– ako sa tvorí film

Diana Fabianová

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu a marketing na Univerzite Sv. Cyrila a Metoda v Trnave a v roku 2005 ukončila postgraduálne štúdium dokumentárnej réžie na ESCAC v Katalánii. V lete toho istého roku získala štipendium a možnosť zúčastniť sa intenzívneho dlhodobého workshopu s názvom Dokumentárna réžia na Filmovej akadémii na Malorke. Je autorkou krátkych dokumentov The Island of Mamen” (Mamenin ostrov, 2005), “One Night Song” (Pieseň jednej noci, 2005) a režisérsky sa spolupodieľala na stredometrážnom filme”Tonight, Dinner with God” (Dnes večeriame s Bohom, 2006), Je autorkou známeho dokumentu Mesiac v nás (2009), TV dokumentárnych sérii “Do Naha”(2010) a Monthlies (Mesiačiky, 2014). Čomu sa venuje a čo tvorí aktuálne?
Momentálne pripravuje dokument o partnerských vzťahoch a fenoméne nevery a v Katalánsku dokument o priekopníckom štýle vzdelávania detí aj dospelých. Založila agentúru Laskatu, ktorá rôznymi spôsobmi zoznamuje single ľudí. Pod jej hlavičkou vznikla prvá sociána sieť pre nezadaných v centrálnej európe. www.laskatu.sk Je zároveň riaditelkou filového festivalu Jeden Svet.


Miriam Zsilleová

Ukončila štúdium žurnalistiky na UK v Bratislave, v denníku SME pracovala 20 rokov ako redaktorka zahraničného oddelenia. Od marca do októbra 2012 bola šéfkou zahraničného oddelenia. V roku 2010 dostala ako prvá novinárka čestné uznanie od mimovládnej organizácie Človek v ohrození za informovanie o dodržiavaní ľudských práv na Kube. V rámci Novinárskej ceny 2013 získala nomináciu za najlepší komentár v printových médiách. V komentároch sa venovala ženskej problematike. Zakladateľka portálu www.zenyvmeste.sk a www.sportinak.sk Portál Ženy v meste bol v roku 2015 nominovaný na Novinársku cenu v kategórii Google online inovatívna žurnalistika.

 

Perla Žinčíková

Perla Žinčíková začala pracovať v médiách ako 13-ročná, kedy bola jednou z detských moderátorov diskusnej relácie v košickej televízii TV Naša, z ktorej neskôr vznikol TV Global a následne TV JOJ. Odtiaľ viedli jej kroky už takmer výhradne mediálnym smerom, chvíľku pracovala v Košickom Korzári, neskôr pôsobila ako redaktorka televízneho obsahu na webe markiza.sk, kde sa zároveň začala venovať aj PR televíznych projektov. Prešla niekoľkými projektami v RTVS, až napokon zakotvila v TV JOJ, kde pôsobila 3 roky na marketingovom oddelení na pozícii PR managerky. Keď si začala uvedomovať, že má málo priestoru na súkromný život, rozhodla sa médiá opustiť a odišla do reklamnej agentúry, kde pôsobila ako head of PR. Odchodom na materskú dovolenku sa začal jej výhradne freelance život, ktorý dodnes žije, už počas svojej druhej materskej s druhou dcérkou.


Tamara Gončarova

Vyštudovala prekladateľstvo a hudobnú výchovu; PhD. Má z Masmediálnej komunikácie a reklamy. Podnikala, pracovala v korporáte a po materskej sa rozhodla venovať svojej vášni. „V mojich projektoch konečne môžem skĺbiť všetko, čo viem a čo ma baví“. Píše, konzultuje, pomáha začínajúcim autorom v rozbehu, PR a komunikácii na sociálnych sieťach. V roku 2016 vydavateľstvo InspiraPublishing vydalo knihu „Mamou po 30“ a odvtedy existuje umelecké meno TAMI.

Na workshope sa dozviete, aký text dnes predáva, čo sa očakáva od autora, čo všetko obnáša práca v knižnom vydavateľstve, prečo by ste mali písať, prečo bez dobrého textu nemôžete uspieť v biznise. Rovnako otvoríme otázku, či je lepšie vydať si knihu sám alebo cez vydavateľstvo a či e-book, audio alebo tlačenú knihu. TAMI sa na vás teší a má aj darčeky!

Tešíme sa na vás! Kapacita je obmedzená na 80 akčných žien- je potrebná rezervácia.