Diskusia o feminizme a násilí na ženách

Zdieľať

Diskusia o feminizme a násilí na ženách

Diskusia iniciatívy SOMTU na tému feminizmu.

Pozývame vás na ďalšiu našu diskusiu do Novej Cvernovky. Tentokrát budeme hovoriť o postavení žien v našej spoločnosti, o feminizme a jeho potrebe v súčasnosti.
A toto viete prví – čakajú vás výborné hostky:
🔰 Zuzana Maďarová, autorka vo vydavateľstve ASPEKT. Vo výskumnej oblasti sa orientuje na aktérstvo žien v Nežnej revolúcii, rodové usporiadanie spoločnosti a politiky a na politickú komunikáciu.
🔰Veronika Valkovičová pracuje v Inštitúte pre výskum práce a rodiny. Vyučuje na vysokej škole a v rámci postgraduálneho štúdia sa venuje verejným politikám rodovej rovnosti a sexuality. Spolupracuje s viacerými ľudskoprávnymi organizáciami.
🔰Zuzana Kovačic Hanzelová novinárka, dnes pracuje pre denník SME. Ako „influencerka“ sa snaží poukazovať na rôzne problémy, s ktorými sa ženy môžu potýkať v bežnom živote. Upozornila aj na problém s osobnými údajmi, ktoré zneužívali taxikári na obťažovanie žien.
Teším sa na ďalšiu silnú diskusiu. Do skorého videnia ☺️

 

Vstupenky nájdete na linku: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeljtY-JsCxA1YzKJZpkvw-EeXCCoundekDoQ6tq1us-Av8DQ/viewform?fbclid=IwAR2uM6vVGpE4nntsNpC1Zm6wje0jIllkpI57Mk9zoRrpMVoO8I9mKhVa7oU