Cestami necestami #31 – ÁZIA 4X4 a Somálsko

Zdielať

Cestami necestami #31 – ÁZIA 4X4 a Somálsko

Pravidelné 31. pokračovanie prezentácií Cestami necestami po PRVÝKRÁT v Novej Cvernovke! 25tisíc kilometrov v starom policajnom LandRoveri cez Kaukaz, rozľahlé pláne Kazachstanu až do mŕtvych hôr Tadžikistanu v podaní cestovateľského “duopacku” a vojnou zasiahnuté Somálsko z pohľadu milovníka extrémnych destinácií – cestovateľa Petra Gregora.

19:00 MICHAL KUBÍK

Ako sa cestou z Gruzínska pozrieť na Pamír?
Cez pamiatky, gýčové pláže a podzemné mestá za Čierne more do hôr Kaukazu, kde človek zistí že hranicami Európy život nekončí. Naprieč vyprahnutým a nepochopiteľne rozľahlým Kazachstanom do zeleného raja Kirgizska a takmer mŕtvych hor Tajikistánu. 25tisíc kilometrov v starom policajnom LandRoveri s pochybnou povesťou.

www.overland.sk
https://www.facebook.com/ibadvaja

20:10 – 20:30 prestávka

20:30, PETER GREGOR

Somálsko – Znásilnený raj

26 rokov občianskej vojny zanechalo krajinu v dezolátnom stave. V posledných rokov sa však situácia natoľko zlepšila, že je možné pri prísnych bezpečnostných pravidlách navštíviť hlavné mesto Mogadišo, pokojnejšiu oblasť Puntland, kde si na chvíľu nepripustíte, že sa nachádzate v Somálsku a prekrásne Kismayo s nedotknutými plážami, kde si domáci myslia, že ste iba černoch s kožnou chorobou alebo unikátny Goobweyn, miesto stretnutia životodárnej rieky s oceánom.

https://www.facebook.com/petergregorcestovanie/
www.cestovatelskeprednasky.sk