Čepan 2020 v Bratislave

Zdieľať

Čepan 2020 v Bratislave

Diskusia o jednotlivých autoroch, ich tvorbe, procese premýšľania nad výstavnou prezentáciou a stave príprav žilinského finále. V rámci afterparty predvedie svoj DJ set minuloročný finalista Ceny Dávid KORONCZI.

Ludmila HRACHOVINOVÁ, Daniela KRAJČOVÁ, Kristián NÉMETH a Jozef PILÁT sú finalistkami a finalistami Ceny Oskára Čepana 2020. O ich výbere rozhodla medzinárodná odborná porota koncom apríla tohto roka. Odvtedy štvorica intenzívne pracuje na autorských projektoch pre výstavu finalistov, ktorá sa otvorí už 2. októbra v Novej synagóge v Žiline.
Pozývame vás stráviť tretí septembrový piatok do Novej Cvernovky, kde sa stretnú na jednom pódiu v sprievode moderátorky večera Márie Ševčíkovej so spolukurátorom žilinskej výstavy Viktorom Čechom (CZ) a riaditeľkou projektu Luciou Gavulovou.
Formou rozhovorov sa bude diskutovať o jednotlivých autoroch, ich tvorbe, procese premýšľania nad výstavnou prezentáciou a stave príprav žilinského finále. V rámci afterparty predvedie svoj DJ set minuloročný finalista Ceny Dávid KORONCZI.
V rovnaký deň popoludní o 15:00 hod. sa v Novej Cvernovke uskutoční aj tlačová konferencia o Cene Oskára Čepana 2020 pre médiá. Akcia bude streamovaná. V prípade príjemného počasia sa uskutoční na vonkajšom pódiu v Suťoparku (Park pod Palmou), v prípade dažďa vo vnútornej sále. Organizátor garantuje dodržanie všetkých bezpečnostných opatrení.
Vstup voľný.
Ludmila Hrachovinova Daniela Krajcova Kristian Nemeth Jozef Pilát Viktor Čech


Podujatie podporila Nadácia mesta Bratislavy.
Organizátor: Nadácia – Centrum súčasného umenia
Spoluorganizátor: collective, Nová synagóga Žilina
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partneri: J&T Banka, Trust for Mutual Understanding, Residency Unlimited, Young Visual Artists Awards
Mediálni partneri: Denník N, RTVS, Rádio Devín, Rádio_FM, SITA, WebNoviny.sk, Flash Art, Artalk.cz, Vlna