Bufo Alvarius – The Underground Secret (Bratislava)

Zdieľať

Bufo Alvarius – The Underground Secret (Bratislava)

Premietanie dokumentárneho zážitkového filmu BUFO ALVARIUS – THE UNDERGROUND SECRET, na ktoré vás pozývajú Asaya, Václav Dejčmar, RASTAMAMA a YAVANNA.

Po premietnutí dokumentu sa uskutoční diskusia, ktorej sa zúčastnia:
– režisér filmu Filip Záruba
– odborný poradca filmu Ondřej Bahník
– právnik z oblasti drogovej problematiky a zakladateľ OZ RASTAMAMA Rastislav Ďurove.

Film predstavuje radikálne svedectvo o najsilnejšom známom prírodnom psychedeliku, tryptamíne 5-MeO-DMT a žabe Bufo Alvarius zo sonorskej púšte. Dokument je koncipovaný ako strhujúce audiovizuálne dobrodružstvo, ktoré umocňujú originálne zážitkové animácie inšpirované touto výnimočnou látkou. Fascinujúce výpovede skupiny psychonautov, ktorí sa za skúsenosťou s Bufo Alvarius vydali na cestu do Južnej Ameriky, dokresľujú osobné príbehy nestora transpersonálnej psychológie Stanislava Grofa a novodobého šamana Octavia Rettiga, ktorý ceremoniálny kontakt s uvedenou látkou sprostredkoval tisícom dobrovoľníkom z celého sveta. Mnohým zmenila život. Pôvodný zámer autorov natočiť dokumentárnu reportáž vygradoval do intenzívnej filmovej meditácie o povahe vedomia a bytia.

Vstup od 18 rokov!

Organizátorom akcie je občianske združenie RASTAMAMA, ktoré bojuje za pozitívnu zmenu drogovej politiky na Slovensku vrátane legalizácie marihuany na liečebné účely a tiež poskytuje pomoc a poradenstvo pre užívateľov, ktorí sa dostali do problémov so zákonom.

Premietanie sa uskutoční v areáli Nová Cvernovka na adrese Račianska 78, 831 02 Bratislava. Parkovanie je možné pri železničnej stanici Bratislava predmestie.

Vstupné 8 EUR v predpredaji a 10 EUR na mieste.