Bratislava v pohybe 2022 – MIMOOS&COL. (SK): TETSU (The Energy That Shapes Us)

Zdielať

Bratislava v pohybe 2022 – MIMOOS&COL. (SK): TETSU (The Energy That Shapes Us)

Medzinárodný festival súčasného tance Bratislava v pohybe zavíta do Novej Cvernovky s predstavením TETSU (The Energy That Shapes Us).

TETSU (The Energy That Shapes Us)

TETSU je tanečný kvintet, ktorý vznikal v úzkom prepojení s hudobnou kompozíciou.
TETSU je oslavou pohybu a životnej energie. Je energiou, ktorá nás tvaruje.
TETSU je železom, ktoré kuje päť tancujúcich tiel v atmosfére meniacich sa dynamických, tonických a rytmických fáz hudby.

festival Bratislava v pohybe 2022

26. ročník Medzinárodného festivalu súčasného tanca – Bratislava v pohybe vám ponúka osem inscenácií deviatich skupín a umelcov v hlavnom programe a šesť podujatí v rámci sprievodného programu, ktoré vám prinesieme od 4. – 22. 10. 2022.

Veríme, že vás potešíme otváracím predstavením festivalu – tanečným divadlom Diptych skupiny Peeping Tom z Belgicka. Na Bratislave v pohybe sme ich po prvý raz uviedli v roku 2008 ako veľmi zaujímavých a špecifických predstaviteľov tanečného divadla, a ich charizma rokmi tvorby len rastie.

Zámerom dramaturgie tohtoročného festivalu je predstaviť viacerých umelcov z Izraela. Náš výber je pomerne široký od inscenácie, ktorá demonštruje úžasnú vitalitu, kvalitu a pôsobivosť tanca ako umeleckej formy v podaní skupiny Vertigo, cez tanečnú performanciu Niv Sheinfelda a Oren Laora, ktorá nám s ľahkým humorom pripomenie hudbu a myšlienky osobností 20. storočia, až po intímnu výpoveď Nira Vidana, ktorý s precíznymi pohybmi tela komponuje presvedčivé obrazy.

V ponuke festivalu bude aj veľmi zaujímavý česko-slovenský večer, v ktorom uvedieme dve výrazné osobnosti oboch scén. Dve sólové performancie v podaní Terezy Ondrovej a Martina Kilvádyho budú určite osviežujúcou lahôdkou.