BRaK 2021 – NVMERI & DRŤ

Zdielať

BRaK 2021 – NVMERI & DRŤ

Dva koncerty slovenských kapiel -NVMERI a DRŤ vystúpia v rámci festivalu BRaK.

21:00 NVMERI / koncert
Park de Palma
Math/progrockové trio NVMERI sú Pišta Královič, Palo Javorník a Miro Tuchyňa. Hudba NVMERI je plná matematických beatov a chytľavých melódií inšpirovaných škandinávskym indie popom.
Spájaním komplexných a pritom ľahko stráviteľných aranžmánov, šumivých synťákových plôch, psychadelických sólových úletov či Pištovho vyššie položeného hlasu, sa zaraďujú k pozoruhodným zjavom na hudobnej scéne.
22:00 Drť / koncert
Sála
Angažovanú kapelu tvorí zmes hudobníkov zo Slovenska a Maďarska. Texty Mareka Kundláka spolu s intenzívnym zvukom za hranicou štandardných žánrov testujú svedomie doby pred revolučným rokom 1989 a dnes.
Autorom projektu je hudobný skladateľ a saxofonista Miroslav Tóth, známy aj vďaka spolupráci s Kronos Quartet. Kapelu založil v roku 2019. Do zoskupenia prizval speváka Michala Kaščáka, klávesistku Luciu Chuťkovú – Ďzubákovú, gitaristu Mareka Buranovského (Vojdi), basgitaristu Mártona Csernovszkého (The Best Bad Trip) a bicistu Árona Portelekiho (Thisnis, Dorota). Spoločne tvoria svojský rukopis oscilujúci medzi viacerými žánrami od punku po (free) jazz.

Vstup na oba koncerty je 7€ v predpredaji cez GoOut, 10€ na mieste.
Link pre predpredaj:
https://bit.ly/3vtUBnt

Hlavný partner: Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partneri: Visegrad Fund, autorská spoločnosť LITA, hlavné mesto SR Bratislava, Literárne informačné centrum, Goetheho Inštitút v Bratislave, Kreatívna Európa, České literárni centrum, Nová Cvernovka.
Ďakujem aj ďalším partnerom, mediálnym partnerom a podporovateľom.