Biela noc Bratislava/ afterparty

Biela noc je synonymom magickej prechádzky mestom za umením. Medzinárodný festival súčasného umenia v Bratislave uzavrie dlhú noc afterparty v sále Novej Cvernovky!

Tešiť sa môžete na live-sety Whithe, Blame Your Genes, Paulonius a Juraj P. z Purist

WHITHE

– pod týmto menom sa skrýva bratislavský producent Samuel Škoda, ktorý sa primárne venuje žánru future garage, ambient a techno. Za sebou má niekoľko úspešných EP (Regrets, Accidents, Emptiness) a jeho produkcie sa dostali aj pod známy kanál MrSuicideSheep. Okrem vlastných skladieb produkuje aj remixy známych i undergroundových interpretov. Napríklad remix skladby Missing of známych The XX, ktorých hudba, rovnako ako Whitheho, nabáda k introspekcii. Z jeho live gigs vyberáme účinkovanie na festivaloch ako je Outllook festival, Dimensions festival, Pohoda alebo Grape.

BLAME YOUR GENES

– sólový projekt Lukáša Zdurienčíka, frontmana indie-popovej skupiny Elections in the Deaftown. Vo svojom sólovom debute EP White Liquid sa prikláňa ku tanečnejším žánrom ako je house a elektropop.

PAULONIUS

– hlava Neonstadt DJs, bývalý člen kapely Half White Half Blue, mixuje elektronický zvuk s indie či tanečnejšími skladbami a tým, čo prišlo na scénu od roku 2000. Justice, Artic Monkeys, ale aj Kylie Minogue- to prináša jeho netradičné hudobné vystúpenie. Foster the People si ho dokonca vybrali za predskokana jedného zo svojich koncertov.

JURAJ P.// PURIST

– Juraj Peták z kapely Purist zahral na nejednej party spolu s Alanom Prekopom ako Purist DJ set. Príďte si vypočuť, ktoré skladby budú prezentovať jeho sólo vystúpenie počas afterparty bratislavskej Bielej Noci.

 

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Event vznikol v spolupráci s festivalom Biela Noc a VÚB banka.