Be2Can/ premietanie filmu/ Záhada Silver Lake

Zdieľať

Be2Can/ premietanie filmu/ Záhada Silver Lake

Po znamenitom metahorore Neutečieš sa osobitý režisér David Robert Mitchell vydal na halucinogénny výlet po Los Angeles.

Záhada Silver Lake sa točí okolo tridsaťtriročného Sama, ktorý sa po zmiznutí svojej záhadnej susedky Sarah púšťa do surreálneho pátrania, aby dekódoval tajomstvá, škandály a konšpirácie ukrývajúce sa v hlbinách Mesta anjelov. Hypnotický a zábavný triler bezmála lynchovského razenia poháňa tak ústredná obsedantná figúra, ako aj vycibrený soundtrack, dejové zvraty a nespočetné popkultúrne referencie, z čoho sa napokon skladá tajná história L. A. Film, ktorý je zároveň subverzívnou hračkou i netradičnou poctou ére klasického Hollywoodu.

Záhada Silver Lake
(USA, Komédia/ Dráma/ Mysteriózny/ Thriler, 2018, 139min., pôvodné znenie+titulky)
Scenár a réžia: David Robert Mitchell
Kamera: Mike Gioulakis
Obsadenie: Jimmi Simpson, Riley Keough, Sydney Sweeney, Topher Grace

_____________________________________________________________________________________________________

Festival Be2Can je efektívnym filmovým vyhľadávačom, žatvou toho najlepšieho, čo tento rok ponúkli 3 najdôležitejšie filmové festivaly v Berlíne, Benátkach a Cannes. Prehliadka Be2Can počas týždňa predstaví 12 filmov v sekcii Premiéry, ktoré dojímajú, zabávajú, vtlačia do sedadiel, vyzývajú i menia životy. Sú to filmy, o ktorých sa hovorí. Viac info o festivale nájdete na webe: https://www.be2can.eu/sk/