BALL OF SHAME 2023

Ball of Shame – každoročný event v Bratislave, ktorý organizujú Monika Prikkelová (Monika Tisci) a Roman Samotný (Queer Slovakia) s pomocou Viktora Bukového (Viktor Tisci) a partnerov.

Dátum: 23.09. 2023
Miesto: Nová Cvernovka, Račianska 78, Bratislava, Slovakia

Lístky TU
Registrácia pre účastníkov TU

 

Harmonogram:
19:00 door open pre registrovaných účastníkov
20:00 door open pre divákov
21:00-1:00 ball
1:00-5:00 party

Workshops: 23-24.09. 2023
23.9. SOBOTA
– 12:00-13:00 RUNWAY s Diva Ivy Balenciaga
– 13:00-14:00 VOGUE FEMME (RWT) + REALNESS explanation s Legendary Charly Gaultier-Brown
– 14:00-15:00 SEX SIREN s Diesel 007
24.9. NEDEĽA
– 12:00-13:00 VOGUE FEMME s KYLE TISCI
– 13:00-14:30 NEW WAY s Icon Javier Ninja

Miesto workshopov: KTC dance studio, Tehelná 26, Bratislava.
Registrácia na workshopy: TU

Porota:
Legendary Father Charly Gaultier-Brown (PARIS)
Legendary European Mother Diva Ivy Balenciaga (PARIS))
Kyle Tisci (LONDON)
Icon Javier Ninja (NYC)
Diesel 007 (OSLO)

Komentátori:
Typhoon 007 (AMSTERDAM)

Ballroom DJ:
Viktor Tisci (SK/CZ)
Party DJ:
Pink Conrete (CZ)
Obštrukcia (SK/CZ)
Thomas DeXter (SK/CZ)
Ema Veld (SK)
Vesnu (SK)

Súťažné kategórie BALL OF SHAME 2023

Téma: Džungľa, v ktorej žijeme – bude to divoké!

Slovensko je momentálne jedna veľká džungľa. Stále niečo nefunguje a na to, aby sme prežili sa občas musíme skrývať, alebo sa pobiť. Dnes to bude divoké. Budeme oslavovať všetky podoby v nás pomocou ballroomových kategórii. Už teraz sa tešíme, čím všetkým nás prekvapíte!

🟢KATEGÓRIE:
🟠FASHION
🟣BEST DRESSED OTA – 1 GP

Vedel si, že presne o týždeň po bále budú na Slovensku voľby do parlamentu? A táto miestnosť, kde dnes je bál, bude o týždeň volebnou miestnosťou? To, že hrdo nosíme dúhovú vlajku, neznamená, že si nevážime tú našu slovenskú. Chceme tu žiť (a aj preto organizujeme akciu ako je Ball of Shame, aby sme mali chuť tu aj naďalej zostať). Verme v svetlú a farebnú budúcnosť a poďme si uctiť našu slovenskú vlajku. Na Best dressed ťa chceme vidieť od hlavy, cez doplnky, až po päty, v jednej farbe. Áno správne tušíš. Vybrať si môžeš jednu z troch farieb, ktoré nesie naša vlajka: biela, alebo modrá alebo červená. Pozor, aj topánky, aj doplnky musia byť v tebou vybranej farbe. Predveď nám svoj monochromatický look, v ktorom by si zašiel / zašla / zašli na Met Gala tento rok. Pamätaj, pre FF, je kabelka povinná.

🟣MF FACE – 1 GP
🟣 FF FACE – 1 GP
Zlatá rybka ti splní želanie.
Čo by ste si priali, keby chytíte zlatú rybku? Chceli by ste lepší život na Slovensku? Alebo peniaze a slávu? Nebaví vás čakať, na to, kým ju chytíte? Vezmite to do vlastných rúk a staňte sa zlatou rybkou sami pre seba!

Ballroom je niekedy alternatívna realita, ktorá vás pripraví na ten skutočný život. V našom ballroome zažívame napríklad takýto úspech: jedna naša Face walkerka z Ball of Shame, vyhrala tento rok titul MISS SLOVENSKO 2023. Inšpirujme sa týmto príbehom a buďme svojou vlastnou zlatou rybkou a svetlou budúcnosťou. Obleč sa do zlatej a odprezentuj nám svoju tvár, s ktorou zmeníš svet!

🟣BIZARRE – 1 GP

Ľudský zásah do prírody je viditeľný na celom svete. Žiadne miesto na povrchu Zeme nie je nedotknuté, dokonca ani džungle. Nájdete tu výnimočné a divoké veci, ktoré by sa dali definovať ako bizarné. Ukážte nám niečo, čo možno nájsť iba v hlbokom srdci džungle, čo vykazuje známky znečistenia spôsobeného ľuďmi. Rastlina alebo živý tvor, nech už si vyberiete čokoľvek, uistite sa, že nás všetkých prinúti myslieť „wtf“!

🟣BEST OUTFIT IN DRAG – 1 GP
Chceme vidieť tie najdivokejšie topánky, ktoré vlastníš. Obuj si ich a doplň ich vhodným outfitom, ktorý nám odpáli dekel.

🟠RUNWAY
🟣 OTA EUROPEAN RUNWAY – 1 GP
🟣 ALL AMERICAN RUNWAY – 1 GP
🟣 NOVÁ PRIDANÁ KATEGÓRIA: BEGINNER’s RUNWAY – 1 GP (European vs. All American Runway)

Chceme vidieť spojenie človeka a divokého zvieraťa. Príroda a zvieratá v nej sú od nepamäti najväčšou inšpiráciou pre svet módy. Vytvor outfit, ktorý nám jasne povie, aké zviera bolo tvojou inšpiráciou.

🟠REALNESS
🟣TRANSMAN REALNESS – 1 GP
🟣BQ REALNESS – 1 GP

Český turista v Tatrách. Myslíme si, že tento vtip nemusíme v slovenčine vysvetľovať a zároveň veríme, že sa nikto neurazí. No ak by ste predsa len nerozumeli: Najväčším stereotypným znakom českého turistu v Tatrách je jeho oblečenie. Nejde ani tak o jeho zmysel pre módu, ale sú ním ponožky v sandáloch. Čo je viac šialené ako turista v sandáloch s ponožkami na horách? Dnes ťa chceme vidieť akoby si práve prišiel z turistiky. Už teraz sa tešíme na selekciu sandálov, ktoré nám predvediete.

🟣FQ REALNESS – 1 GP
Prvýkrát v histórii Slovenska máme na čele nášho štátu pani prezidentku, ktorá je elegantná, reprezentatívna a ľudská zároveň. Jej volebné obdobie čoskoro končí, a preto by sme jej radi vzdali hold. Inšpiruj sa jedným z jej outfitov, prines nám ukázať fotku, ktorá ťa inšpirovala, a obleč sa ako pani prezidentka Zuzana Čaputová.

🟠 BODY- 4 GP
🟣 FF Luscious Body – 1 GP
🟣 FF Model & Fitness Body – 1 GP
🟣 MF Model & Fitness Body – 1 GP
🟣 Big Boy Body – 1 GP

Tento rok chceme oceniť všetky typy tiel. My vieme, že tu ste: veľké a lahodné, malé, aj vypracované. Máme pre vás 4 trofeje. Kto ich chce? My vám ich dáme, ale ohúrte nás. Chceme aby sa nám ešte do budúceho bálu o vašich telách snívali divoké sny. Naservírujte nám ich priamo z postele v pyžame, ktoré zakrýva len to nevyhnutné. Maska na spanie je povinná.

🟠SEX SIREN – 2 GP
🟣FF SEX SIREN – 1 GP
🟣MF SEX SIREN – 1 GP

Mal/a si divokú noc a zrazu sa nazdáš, že už je deň? Všetci sú na ceste do práce, no ty si kráčaš domov vo svojom párty outfite. Tvoj walk of shame so včerajším párty outfitom budú tvoje 10s na Sex Siren.

🟠PERFORMANCE
🟣 HANDS PERFORMANCE – 1 GP and 100 € CASH PRIZE
Ako mnohí viete, Monika spravila najväčšie haló v kategórii Hands Performance v Paríži na Galaxy bále v roku 2016. Prišla, rozbila všetkých svojimi šialene kreatívnymi rukami a odniesla si trofej. Dnes budete walkovať na jej počesť (oslavuje 10 rokov v ballroome) v elegantnom alebo cool striebornom outfite. Bez rukavíc. Monika má radšej, keď ich nemusí mať.
A keďže by rada ocenila vaše prispetie do Hands kategórie, daruje víťazovi 100€ v hotovosti. Je to prvýkrát, čo dávame z vlastného rozpočtu Cash prize. Nie je to tradíciou v strednej Európe a už vôbec nie v kategórii Hands performance. Sme malá komunita, no veríme, že aj týmto ju vieme podporiť, oceniť a motivovať.

Pozor: je to hands performance nie cha-cha slide. Ak sa pohneš nohami čo i len 1 krok – bude chop.
Nevidel/a si Monikin battle? Pozri si ho tu

🟣ARMS CONTROL – 1 GP
Stratil si sa v divočine? Nepoznáš svoj smer? Nič si z toho nerob, každému sa nám to už stalo. Použi svoje ruky a ukáž smer sebe aj ostatným. Obleč sa do neónového outfitu, nech ťa lepšie vidia.
🟣NEW WAY – 1 GP and 100 € CASH PRIZE
Ak ste niekedy videli Viktora tancovať New way, viete, že jeho muzikalita je brutálna. Preto dnes bude vašou inšpiráciou notový zápis, tj. čierno-biely outfit. Dúfam, že vás ani nenapadne prísť v nudnom outfite! Myslite vo veľkom, uleťte si, buďte fashion!

Viktor oslavuje 10 rokov v ballroome a rád by daroval víťazovi 100€ v hotovosti. Je to prvýkrát, čo dávame z vlastného rozpočtu Cash prize. Nie je to tradíciou v strednej Európe a už vôbec nie v kategórii New way. Sme malá komunita, no veríme, že aj týmto ju vieme podporiť, oceniť a motivovať.

🟣OLD WAY – 1 GP

Naša politika uviazla v starých koľajach, ale tvoj outfit dnes večer nie. Chceme vidieť, ako by sa podľa teba obliekol Queer politik /politička do práce. Ako by sa obliekol/a do práce, keby neexistovali žiadne pravidlá? Chceme vidieť formálny outfit, ale nebojte sa odviazať.

VOGUE FEMME – 3 GP
🟣BQ VOGUE FEMME – 1 GP
🟣FQ VOGUE FEMME, DRAG’s PERFORMANCE – 1 GP
🟣WOMEN PERFORMANCE – 1 GP

Na Slovensku musíme stále bojovať za rovnoprávnosť. Chceme byť videní a mať rovnaké práva ako ostatní, ale oni nás chcú vymazať a najradšej by boli, aby sme boli nevidieteľní. Na chvíľu zabudneme na šialenú realitu tam vonku a dnes si urobíme vlastný “Ball of Shame svet”, kde zažiarime. Obleč sa do priesvitnej látky, ale pamätaj: tvoj outfit je síce skoro neviditeľný, ale tvoj performance určite taký nebude!

🟣BEGINNER PERFORMANCE – 1 GP

Ak si beginner a chceš walkovať svoj performance v tejto kategórii, vyber si jeden štýl: Old way, New way alebo Vogue Femme. Pozri si vyššie inšpirácie na tú kategóriu a podľa nej sa obleč (Old way – queer politik, New way – black&white, Vogue femme – priesvitný outfit). Tešíme sa na teba!
Upozorňujeme ťa, že ak sa rozhodneš walkovať beginner performance, nemôžeš ísť iný performance. Jedine Hands a Arms. Môžes však pokojne walkovať beginner performance a inú realness, runway, fashion, body alebo sex kategóriu.

🟢Vysvetlivky skratiek:
FF – Female Figure
MF – Male Figure
OTA – open to all (genders) – otvorené pre všetkých, bez ohľadu na ich rodovú príslušnosť
GP – Grand Prize – trofej pre víťaza

Ball of Shame z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.

ĎAKUJEME!
Tešíme sa na vás!