BAGBET SWAP v Novej Cvernovke

Zdieľať

BAGBET SWAP v Novej Cvernovke

BAGBET je značka, ktorá sa snaží oblečenie nielen eticky vyrábať a upcyklovať, ale zaujíma sa aj to, čo sa stane s oblečením po tom, ako ho prestanete nosiť. Nechceme aby oblečenie o ktoré ste stratili záujem končilo v hĺbinách vášho šatníka, či nedajbože v koši. Preto sme našli riešenie. Ako prvý na Slovensku sme prišli s konceptom SWAPovania. Tieto podujatia sme organizovali pod záštitou Inštitút pre rozvoj udržateľnej módy.

Čo je SWAP?
SWAP je podujatie na ktorom si môžete ekologicky obnoviť svoj šatník za minimum peňazí . Cieľom tohto podujatia je vytvoriť priestor, kde môžete priniesť pekné a čisté oblečenie, ktoré už nenosíte. Na oplátku si zo spoločného obehu môžete vybrať čokoľvek, čo sa vám zapáči.

Ako to funguje?

SWAP je spoločenské podujatie a hlavne zábava.  SWAPuje sa dámske, pánske a detské oblečenie, topánky a doplnky.

Boli by sme veľmi radi, ak by ste priniesli len to najkrajšie oblečenie z vašich šatníkov, ktoré nenosíte. Ideálne čisté, voňavé, také ktoré by ste dali svojej kamarátke, kamarátovi. Týmto sa zvyšuje šanca, že si aj vy naspäť odnesiete naozaj pekné kúsky. Na SWAP môžete priniesť 2 tašky oblečenia a zo SWAPu si môžete vybrať neobmedzené množstvo kúskov.

Oblečenie, ktoré si nenájde nového majiteľa poputuje na dobročinné účely alebo sa zrecykluje, či zupcykluje. SWAP v Nová Cvernovka sa bude organizovať pravidelne, každú prvú nedeľu v mesiaci.