Bagbet SWAP

Zdielať

Bagbet SWAP

Najbližší BAGBET SWAP v Novej Cvernovke⁠ sa uskutoční 3. októbra (nedeľa) od 13:00-18:00 na Račianskej 78 v Bratislave (v hlavnej budove Novej Cvernovky). ⁠

Vstupenky je možné zakúpiť online, alebo priamo na mieste (platí do vypredania): https://bagbet.bigcartel.com/…/listok-na-bagbet-swap-v…
▰▰▰▰
UPOZORNENIE!!!!
Vstup na podujatie v interiéri a exteriéri Novej Cvernovky + vstup do bistra Dvanásť Duší a Skrytého baru IBA PRE PLNE ZAOČKOVANÝCH..
Kontrola očkovania prebehne overením platnosti QR kódu. Stiahnutím aplikácie Green pass pomôžete urýchliť celý proces kontroly. Ďakujeme!
V prípade, ak návštevníci nemôžu byť zaočkovaní zo zdravotných dôvodov, kontrolovaná bude výnimka od lekára + QR kód o negatívnom teste (AG – 48 hodín / PCR – 72 hodín).
Vstup do interiéru je povolený iba s rúškom/ respirátorom.
V priestoroch sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.
▰▰▰▰
SWAPovanie iste už mnohí poznáte a milujete. Je to ideálna príležitosť na obnovu vášho šatníka. Prineste oblečenie, ktoré sa vo vašom šatníku neujalo alebo naopak ujalo ale momentálne vás už neinšpiruje (dámske, pánske a detské oblečenie, topánky a doplnky), maximálne však 2 tašky. Zo SWAPu si budete môcť odniesť čokoľvek, čo sa vám zapáči. ⁠
▰▰▰▰
Pomôžte nám podporiť činnosť neziskovej organizácie Chuť žiť, ktorá sa komplexne venuje prevencii, pomoci a liečbe porúch príjmu potravy.
V spolupráci s Chuť žiť chceme šíriť myšlienku, že nie my máme sedieť oblečeniu, ale oblečenie má vyhovovať nám a my sa v ňom máme cítiť príjemne. Naše telo sa počas života mení, a je to normálne. Výťažok zo vstupného pôjde práve na činnosť tejto organizácie, aby mohli mladí ľudia a rodiny dostať kvalitnú pomoc, keď ju potrebujú.
▰▰▰▰
AKÉ OBLEČENIE MÔŽEM PRINIESŤ NA SWAP?
Na SWAP môžete priniesť pekné, čisté a nepoškodené oblečenie. Také, ktoré by ste dali svojej kamarátke, kamarátovi.
MÔŽEM PRINIESŤ AJ ŠPINAVÉ A POŠKODENÉ OBLEČENIE?
Špinavé a poškodené oblečenie môžete pokojne hodiť do kontajnerov na textil (Humana, Ekocharita Slovensko), ktoré sú umiestnené na mnohých miestach v Bratislave. Tieto spoločnosti dokážu oblečenie správnym spôsobom vytriediť a najrýchlejšie poškodené a špinané oblečenie odovzdať zazmlúvnenému recyklátorovi. Následne sa z tohto textilu vyrábajú izolácie do budov, či áut. Viac o tom, kam putuje oblečenie zo zberných kontajnerov sa môžete dočítať na stránkach spoločností.
Kam putuje nevySWAPované oblečenie?
Oblečenie, ktoré si nenájde nového majiteľa poputuje do triediacej spoločnosti Ekocharita Slovensko, ktorá oblečenie pretriedi a odovzdá do komunitných centier, recyklačným spoločnostiam a zbytok putuje do secondhandov, kde sa oblečenie dostáva opäť medzi spotrebiteľov.
SWAPy sa konajú v Novej Cvernovke na Račianskej 78 v Bratislave každú prvú nedeľu v mesiaci.
▰▰▰▰
Pridaj sa k nám a zaži niečo nové.
Hľadáme dobrovoľníkov na podujatie BAGBET SWAP v Novej Cvernovke. Ak ťa zaujíma ekológia a zodpovedná spotreba. A chceš si SWAP užiť z druhej strany, prihlás sa vo formulári:
https://forms.gle/JXzjnFijxu4EQeo76
Ďakujeme veľmi pekne.
▰▰▰▰
BAGBET je dizajnérske štúdio, ktoré sa snaží oblečenie nielen eticky vyrábať a upcyklovať, ale zaujíma sa aj to, čo sa stane s oblečením po tom, ako ho prestanete nosiť. Nechceme aby oblečenie, o ktoré ste stratili záujem končilo v hĺbinách vášho šatníka, či nedajbože v koši. Preto sme prišli s konceptom SWAPovania.
▰▰▰▰
OTÁZKY:
JE MOŽNÉ NA SWAP PRINIESŤ OBLEČENIE BEZ ZAPLATENIA VSTUPNÉHO, AK SI NIČ NECHCEM NASPÄŤ ODNIESŤ DOMOV?
Na SWAP nie je možné oblečenie len priniesť bez zaplatenia vstupného. Ak máte doma oblečenie, ktoré Vám už neslúži a chcete sa ho zbaviť zadarmo, môžete využiť zberné kontajnery na textil. Opotrebované oblečenie z nich sa po vytriedení odovzdáva recyklačným spoločnostiam.
MÔŽEM NA SWAPE SVOJE OBLEČENIE AJ PREDÁVAŤ?
SWAP je platforma, kde sa oblečenie vymieňa. Nie je možné na SWAPe oblečenie predávať.