Audance: Talking about dramaturgy/ Rodia Vomvolou

Zdielať

Audance: Talking about dramaturgy/ Rodia Vomvolou

Odporúčame tanečným a performatívnym tvorcom v akejkoľvek fáze procesu.

Talking about dramaturgy

Koučing ponúkne umelcom praktické dramaturgické nástroje a cvičenia na aktivizáciu reflexie aktuálnej tvorby.
Prebehne formou skupinových a individuálnych stretnutí.

Rodiin dramaturgický mentoring procesov umelcov nesúvisí s usmerňovaním vecí alebo dávaním správnych odpovedí, ale skôr so slovesami ako aktivovať, spúšťať, pýtať sa, mýliť, vyzývať, zdôrazňovať, špekulovať.

Jej hlavnými nástrojmi sú čas, obmedzenia, otázky, predstavivosť, artikulácia a vizualizácia.
Aké rámce potrebujeme nastaviť, aby sme zmobilizovali myslenie umelca, a aké otázky klásť, aby sme aktivovali proces a riešili aktuálne obmedzenia?

čo vás čaka?

Sobota 12. novembra

10:00-14:00 skupinové sedenie/workshop so všetkými
15:00-16:30 individuálny slot 1
16:30-18:00 individuálny slot 2
17:00-18:30 individuálny slot 3
** 19:00-20:30 Artist talk: O Gréckej súčasnej tanečnej scéne očami Rodie Vomvolou s pohárom vína

Nedeľa 13. novembra

10:00-11:30 individuálny slot 4
12:00-13:30 individuálny slot 5
14:30-16:00 individuálny slot 6
Kapacita: 6 osôb / umeleckých tímov
REGISTRÁCIA: sucasnytanec@gmail.com
>> Prosíme, v emaily uveďte, ktorý individuálny slot preferujete.

BIO:

Rodia Vomvolou (1993, Grécko) je dramaturgička a výskumníčka pôsobiaca medzi Amsterdamom a Aténami. V súčasnosti realizuje doktorandský výskumný projekt o sebapozícii tanečného dramaturga pod vedením Prof. Dr. Maaike Bleeker na Utrechtskej univerzite. Ako dramaturg a mentor na voľnej nohe spolupracuje s inštitúciami a tanečnými domami v Európe (DansBrabant Tilburg, Circustruction Rotterdam, Dansmakers Αmsterdam, Dansateliers Rotterdam, Dance House Lemesos, Onassis Stegi, Dance Days Chania, ZfinMalta), ako aj s nezávislými umelcami v Holandsku (Vloeistof, Fernando Belfiore, Maria Pisiou), Grécku (Danae Theodoridou, Eleni Mylona, Persa Stamatopoulou, Ioanna Angelopoulou, Nefeli Asteriou, Anastasia Valsamaki, Eftychia Stefanou), Cypre (Petros Konarris, Konstantina Skalionta) a Nemecku (Fenia Chatzakou, Csenger Szabo). Od roku 2019 je mentorkou a kurátorkou programu umeleckého rozvoja “Moving the New” v Dance House Limassol na Cypre. Okrem toho sa ako reprezentatívna dramaturgička Tanečného domu Lemesos zúčastňuje na európskom programe “Micro and Macro Dance Dramaturgies”, ktorý vznikol v spolupráci Dans Brabant (NL),TANEC PRAHA (CZ), Anghiari Dance Hub & Marche Teatro (IT), Bora Bora – Dans og visuelt teater (DK) a Tanečného domu Lemesos(CY). Rodia v roku 2018 ukončila magisterské štúdium na Utrechtskej univerzite v odbore súčasné divadlo, tanec a dramaturgia (Cum laude) so štipendiom Nadácie Johna S. Lattisa. Je tiež držiteľkou bakalárskeho titulu v odbore teória, história a analýza drámy a predstavenia na Fakulte drámy Aristotelovej univerzity v Solúne v Grécku (Cum Laude). S podporou štipendia Nadácie Stavrosa Niarchosa absolvovala v roku 2016 päťmesačný výmenný program v oblasti divadelných a tanečných štúdií na York University (Toronto, Kanada).