Attack Decay Sustain Release

Zdielať

Výstavný projekt Attack Decay Sustain Release vzniká pre festival NASUTI v Novej Cvernovke reagujúc na jeho tohtoročnú hlavnú tému “degrowth”.

Pojem prevzatý zo syntetickej hudobnej produkcie opisuje dynamický priebeh zvuku a je symbolickou paralelou organického životného cyklu, ktorý môže (ale aj nemusí) byť odpoveďou na súčasné dianie pravdepodobne smerujúce k civilizačnému kolapsu.
Na výstave pracujú Amalia Roxana Filip, Jan Nálepa, Boris Vitázek a Gabriela Zigová pod kurátorským vedením Diany Klepoch Majdákovej. Ide o site-specific výstavný projekt, environment pozostávajúci z objektov a zvukovo-svetelných inštalácií.
Zámerom je vytvoriť autonómne, v čase sa vyvíjajúce prostredie, situáciu spájajúcu prírodné s umelým, zvuk s vizuálnym vnemom, organické procesy s technologickými, motív deštrukcie s opätovným vznikom, senzuálny zážitok so spracovaním a prijatím vedeckých faktov.
V projekte narábame s princípom zrovnoprávnenia všetkých súčastí organických i anorganických procesov a ich zlúčenie do jedného nekonečného cyklu, v ktorom na konci dominantný prvok zaniká a dáva tak priestor novému. Motív, ktorý môže byť pre človeka a jeho éru rovnako zničujúci, ako oslobodzujúci.

Výstava Attack Decay Sustain Release v tzv. Zborovni (Nová Cvernovka) bude sprístupnená v deň festivalu Nasuti od 13:00 do 19:00. Od 25/10 do 04/12 bude prístupná v čase od 16:00 do 19:00.

Promo vizuál: Zuzana Liptáková
____
Vstup na výstavu je povolený iba s rúškom.
V priestoroch NC sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.
Pri organizovaní výstavy sa riadime aktuálnymi nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR.
Ďakujeme, že zostávate zodpovední!
____
Vstup dobrovoľný.
Podporiť môžete nielen program, ale aj dokončenie unikátneho verejného parku v Bratislave – www.sutnapark.sk.
____
Nadácia VÚB – partner živej kultúry v Novej Cvernovke vám prináša umenie Nasuti.
Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Partnermi výstavy sú aj Creative Europe Desk Slovensko, Corwin a bittner.