Alyona Alyona (UA) + Hugo Hypetrain

Zdielať

Alyona Alyona (UA) + Hugo Hypetrain

Príďte 1. júna podporiť ukrajinskú kultúru do Novej Cvernovky. Jedna z najvýraznejších ukrajinských rapperiek súčasnosti vystúpi aj na Slovensku. O afterparty sa postará Hugo Hypetrain. Ukrajinci a Ukrajinky majú vstup zdarma.

LINE UP
21:00 Hugo Hypetrain
22:00 Alyona Alyona
23:00 Hugo Hypetrain


Alyona Alyona, na pozadí ukrajinských panelákov, predstaví tvrdý a nekompromisný východoeurópsky flow, aký možno nájsť len na tejto scéne. Jej slová sa valia, syčia a prúdia rýchlosťou, s ktorou aj jej pumpujúce beaty len ťažko držia tempo. Napriek tomu v nich Alyona Alyona stíha doručiť silné posolstvá o ženách za hranicami typického klišé krásy, či mladých ľuďoch opúšťajúcich svoju domovskú Ukrajinu. Bývalá predavačka a učiteľka v škôlke, Vogueom korunovaná ako “najnepravdepodobnejšia rapová hviezda” je nohami pevne na zemi, vo svojej tvorbe si však napriek tomu vie poriadne ulietať. Jej koncert ste mohli už zažiť na Pohode v roku 2019 a ak by ste si to chceli zopakovať, šancu budete mať aj počas tohto ročníka.
⇾⇾⇾
VSTUP PRE VŠETKÝCH UKRAJINCOV A UKRAJINKY JE VOĽNÝ.
Deti do 12 rokov (vrátane) majú vstup zdarma.
⇾⇾⇾
Partner živej kultúry v Novej Cvernovke je Nadácia VÚB.
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislava.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju.
Za tlač ďakujeme bittner print.
Koncert Liveurope: prvá celoeurópska iniciatíva na podporu koncertných venues v ich úsilí o propagáciu začínajúcich európskych umelcov.
Projekt Liveurope je spolufinancovaný programom Európskej únie Kreatívna Európa.

EN

Come and support Ukrainian culture on June 1, 2022 in Nova Cvernovka. One of the most prominent Ukrainian rappers of today will perform in Slovakia. The afterparty will be hosted by Slovak rap lover Hugo Hypetrain.
⇾⇾⇾
Against the backdrop of Ukrainian apartment blocks, Alyona Alyona will present a hard and uncompromising Eastern European flow that can only be found in this scene. Her words roll, hiss and flow at a speed that even her pumping beats can barely keep up with. Yet in them, Alyona Alyona manages to deliver powerful messages about women beyond the typical beauty cliché, or young people leaving their home country of Ukraine. The former saleswoman and kindergarten teacher, crowned by Vogue as “the most unlikely rap star”, has her feet firmly on the ground, yet she still manages to fly pretty high in her work. You may have already experienced her concert at Pohoda in 2019, and if you’d like to do it again, you’ll have the chance during this year’s edition.
⇾⇾⇾
Free entry for people with Ukrainian citizenship.
⇾⇾⇾
A Liveurope concert: the first pan-European initiative supporting concert venues in their efforts to promote emerging European artists.
Liveurope is co-funded by the Creative Europe programme of the European Union.

UA
Приходьте та підтримайте українську культуру 1 червня 2022 року в Новій Цвернівці. У Словаччині виступить один із найвідоміших українських реперів сучасності. Афтепаті проведе словацький любитель репу Хьюго Гіпетрен.

На тлі українських багатоповерхівок Альона Альона представить жорсткий і безкомпромісний східноєвропейський потік, який можна знайти лише в цій сцені. Її слова котяться, шипять і пливуть зі швидкістю, за якою навіть її пульсуючий ритм ледве встигає. Але в них Альона Альона встигає донести потужні повідомлення про жінок за межами типового кліше про красу або молодих людей, які залишають рідну Україну. Колишня продавщиця і вихователька в дитячому садку, яку Vogue назвав «найменшою зіркою репу», міцно стоїть на землі, але все ще вдається досить високо літати у своїй роботі. Можливо, ви вже відчули її концерт на «Погоді» у 2019 році, і якщо ви захочете зробити це знову, у вас буде така можливість під час цьогорічного випуску.
⇾⇾⇾
Квитки: https://goout.net/sk/alyona-alyona/sznpogt/
Для осіб з громадянством України вхід безкоштовний.
⇾⇾⇾
Концерт Liveurope: перша загальноєвропейська ініціатива, яка підтримує концертні майданчики в їхніх зусиллях просувати нових європейських артистів.
Liveurope співфінансується програмою Європейського Союзу «Креативна Європа».

Už 1. júna vystúpi v Novej Cvernovke interpretka, ktorá za sebou skrýva viac než len tvrdý flow, či bláznivé farebné vizuály. Vystúpi u nás Alyona Alyona – Vogueom korunovaná za “najnepravdepodobnejšiu rapovú hviezdu”. Kto by totiž bol povedal, že z predavačky a učiteľky v škôlke sa raz stane osobnosť, ktorá bude vzorom pre široké masy mladých ľudí z Ukrajiny, aj celého sveta. 

Napriek tomu, že popri svojich zamestnaniach rapovala už viac ako 10 rokov, jej kariéra vystrelila v roku 2018, keď vyšiel jej debutový videoklip “Ribki”, ktorý sa na Ukrajine stal virálnym hitom. Nebol to len videoklip, bol to statement – ako plus-size žena premávajúca sa v trblietavých bikinách na vodnom skútri v ňom veľmi jasne nastolila tón, ktorý od nej máme očakávať. Rovnako všetky jej ďalšie videá, v ktorých hrdo tancuje ako kráľovná ulice pred sídliskami svojho rodného mesta Baryshivka alebo sa inscenuje ako rozprávková matriarcha v dystopickom svete, majú milióny divákov. Jej slová sa valia, syčia a prúdia rýchlosťou, s ktorou aj jej pumpujúce beaty len ťažko držia tempo. Napriek tomu v nich Alyona Alyona stíha doručiť silné posolstvá o ženách za hranicami typického klišé krásy, či mladých ľuďoch opúšťajúcich svoju domovskú Ukrajinu. Navyše rapuje vo svojom rodnom, ukrajinskom jazyku. “Keď napíšete popovú pieseň, máte ju na pár riadkov. Je to len niekoľko slov a málo informácií. Keď rapujete, môžete vyrozprávať väčší a zaujímavejší príbeh. Tak som začala rapovať, aby som mohla rozprávať príbeh.”

Vo svojej krátkej hudobnej kariére už stihla vystupovať na festivaloch kako Trans Musicales Rennes, Reeperbahn Festival Hamburg, Fusion, Atlas Weekend, Sziget a mnohých ďalších. V roku 2019 vystupovala tiež na festivale Pohoda, kde ju budete môcť znova vidieť aj tento rok. Z Reeperbahnu si Alyona odniesla ANCHOR Award’19 – medzinárodnú hudobnú cenu pre najsľubnejší začínajúci hudobný talent. 

Porota ANCHOR v zložení Tony Visconti, Bob Rock, Peaches, Kate Nash, Arnim Teutoburg-Weiß a Zan Rowe ju zvolili jednohlasne. “Vstal som zo stoličky, postavil som sa, takmer som tancoval a natáčal videá, čo som vlastne ešte asi nikdy neurobil. Nerozumel som jej ani slovo, ale vyznelo to tak silno. Naozaj mi to vyrazilo dych,” 

povedal Bob Rock.

Aktuálne pracuje ako dobrovoľníčka v lekárni v jej rodnom mestečku Baryshevka ležiacom len 30 kilometrov východne od Kyjeva. V hlavnom meste Ukrajiny je väčšina jej tímu, vrátane DJ-a Nikolaya. “Keď sme dostali možnosť spraviť koncert Alyony Alyony, v súčasnom kontexte sme neváhali ani sekundu. Jej koncert sme chceli v Novej Cvernovke urobiť už predtým, keďže ide o jeden z najvýraznejších zjavov na východoeurópskej rapovej scéne, no v súčasných kontextoch bude mať bohužiaľ ešte väčšiu silu. Sme veľmi radi, že sa po tom, ako počas vojny pomáhala s distribúciou liekov, dostala z Ukrajiny a rozhodla sa znovu koncertovať. Pre každého ukrajinského umelca je to neľahké rozhodnutie, ale ich hlas musí byť počuť a musia byť videní na pódiách, preto nás veľmi teší, že sa tak rozhodla a vystúpi aj u nás. Pretože nič nenaštrbí Putinov fanatický obraz o “nacistickej” Ukrajine, ako slobodní a hrdí normálni ukrajinci, v ukrajinských farbách, na svetových pódiách,” hovorí Matwe Kaščák, hudobný dramaturg Novej Cvernovky.