Ako zmení Slovensko nastupujúca generácia mladých?

Diskusiu na tému budúcnosti Slovenskej republiky. Slovensko sa mení a čoskoro sa plnohodnotnou silou v spoločnosti stane nová generácia narodená po roku 2000.

Podľa štatistík OECD sa však tretina našich 15-ročných detí nachádza v rizikovej skupine v čitateľskej gramotnosti, čo znamená, že nemajú základné zručnosti potrebné pre pracovný alebo občiansky život. Záujem o veci verejné medzi mladými ľuďmi je stále nízky a občas sa objavia výskumy o sympatiách prvovoličov k extrémizmu. Kam bude kráčať Slovensko, ak sa zásadným spôsobom nezlepší náš vzdelávací systém? Aké projekty dnes pomáhajú budovať u mladej generácie zručnosti a myslenie potrebné pre to, aby sme s našou krajinou pohli dopredu?

Braňo Závodský dnes moderuje vlastnú reláciu na Radio Expres, kde sa zameriava na politické spravodajstvo. S televíznou prácou začínal v TV Turiec, neskôr stál pri zrode TA3, kde okrem iného spoluvytvoril a moderoval dennú reláciu Téma dňa. Od roku 2005 pôsobil v STV, kde pripravoval Správy a komentáre aj politickú diskusiu O 5 minút 12, následne sa presunul do .týždňa, kde rozbehol videosekciu zameranú na rozhovory, reportáže a ankety.

Arnold A Kiss vyštudoval medzinárodné vzťahy v Belgicku a pred ponukou doktorátu na Cambridge uprednostnil učenie detí na východe Slovenska v rámci programu Teach For Slovakia. So svojimi žiakmi dokonca vyhral celonárodnú súťaž, kde porazili aj elitné školy na Slovensku a vycestovali do Írska. Neskôr spoluzakladal iniciatívu #somtu, ktorá vyhrala hackathon Andreja Kisku ako najlepší nápad na boj proti extrémizmu a dnes rozbieha projekt Greenpower Slovensko – Pilotný projekt, ktorý kombinuje ekológiu, podporu technických smerov aj moderné formy zapájania detí a učiteľov. Živí sa školením mäkkých zručností v Maxman Consultants.

Vstup je bezplatný, je však potrebné sa registrovať na tomto linku:
https://teachforslovakia.sk/registracia-diskusia-nova-cvernovka/