Ako sa stať spisovateľom?

Zdielať

Aj ty si si vždy predstavoval, ako sa ráno zobudíš na obed a zabalený v župane presedíš zvyšok dňa za písacím strojom v prudko tvorivej činnosti?

Aké je to v skutočnosti byť naozajstným spisovateľom, aké k tomu potrebuješ predpoklady a zručnosti a čo s textom, ktorý už máš napísaný a chcel by si ho vydať ?
O tom všetkom a všeličom inom spisovateľskom bude debata s knižnou editorkou Soňou Borušovičovou, ktorá už nejedného spisovateľa usmernila v zásadnej otázke “Pokračovať, či nepokračovať?”.

 

SOŇA BORUŠOVIČOVÁ

– píše poéziu od ôsmich rokov. Prvý román napísala, keď mala desať. Vyštudovala filmovú a televíznu dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU, písala scenáre pre detské relácie, aj Ordináciu v ružovej záhrade, spolu so sestrou Evou Borušovičovou napísala scenár pre celovečerný film Vadí nevadí. V roku 1999 si sama vydala knižku pre deti Gregor – Rozprávka o veľkom putovaní. V legendárnom internetovom magazíne Inzine.sk bola autorkou a redaktorkou. Pre vydavateľstvo Slovart redigovala knihy, Maxim E. Matkin, Barbora Kardošová a Marko Thelen sú „jej dvorní“ autori. Knihy edituje, číta a pomáha pri ich vzniku ako koučka pre autorov a literárna agentka. Organizuje workshopy Ako napísať knihu, Rýchlokurz editovania a podpornú skupinu pre autorov. Drží sa hesla, že talent nie je všetko. Okrem toho chová kozy, ovce a hydinu a je vedúcou obecnej knižnice Veľké Kršteňany.