◢ 91. KPČ: Pastva pro oči

Zdielať

◢ 91. KPČ: Pastva pro oči

Príbeh fiktívnej fotografky Lillian Preston sa odohráva v New Yorku 50. a 60. rokov a je inšpirovaný dielom Diane Arbus, Berenice Abbott a Vivian Maier.

Stretnutie na čerstvom vzduchu v Medickej záhrade (na terase Domčeka i pri fontáne) sa vydarilo a radi si ho zopakujeme aj v auguste (v prípade nepriaznivého počasia včas ohlásime zmenu).

Vybrali sme si román americkej autorky Myly Goldberg (*1971) Feast Your Eyes v českom preklade Jany Kunovej – Pastva pro oči (Odeon, Praha 2020). Príbeh fiktívnej fotografky Lillian Preston sa odohráva v New Yorku 50. a 60. rokov a je inšpirovaný dielom Diane Arbus, Berenice Abbott a Vivian Maier.

https://www.artforum.sk/katalog/142691/pastva-pro-oci

Srdečne pozývame do nášho book clubu, ak máte aj vy záujem vstúpiť do voľnej debaty, sledujte správy v tejto udalosti. Tešíme sa na vás!


◢ Leto pod Palmou je séria podujatí (nielen) v exteriéri budúceho verejného parku, ktorý vzniká pri kultúrnom a kreatívnom centre Nová Cvernovka. Počas letných mesiacov v ňom zažijete každodenný kultúrny program, ktorého súčasťou budú inscenácie nezávislých divadelných súborov, vystúpenia alternatívnych hudobných interpretov,djov a party, letné kino s dokumentárnymi i hranými filmami a nebude chýbať ani kvalitná súčasná slovenská literatúra.


VSTUP NA PODUJATIE JE DOBROVOĽNÝ.

Podporiť môžete nielen program kultúrneho Leta pod Palmou, ale aj dokončenie unikátneho verejného parku v Bratislave. Viac informácii nájdete na www.sutnapark.sk.

Nadácia VÚB (VÚB banka) partner živej kultúry v Novej Cvernovke vám prináša aj relax pod Palmou. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Za tlač ďakujeme bittn