◢ Nech je svetlo (SR/ČR, Marko Škop)

Zdieľať

◢ Nech je svetlo (SR/ČR, Marko Škop)

Najnovší slovenský film režiséra Marka Škopa, v hlavnej úlohe Milan Ondrík.

 

Premietanie sa z dôvodu nepriaznivého počasia presúva na náhradný septembrový  termín, ktorý oznámime už čoskoro. ◢ Burnout – diskusia na tému vyhorenia so Zuzanou Kovačič Hanzelovou – začíname už dnes večer o 19:00. Tešíme sa na vás!


Milan má tri deti a aby zabezpečil svoju rodinu, chodí pracovať do Nemecka. Počas návštevy doma cez Vianoce zistí, že jeho najstarší syn Adam je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Chlapec je zapletený do šikanovania a usmrtenia spolužiaka. Otec sa rozhoduje, čo by mal spraviť. Spolu s manželkou pri tom začnú zisťovať skutočnú pravdu o svojom synovi, o svojej rodine, o sebe samých a aj o spoločenstve okolo seba…

Režisér o filme: “Zaujíma ma téma bežného človeka, ktorý sa svojou nevedomou čiastočkou podieľa na masovej xenofóbnej duši, keď je s následkami nenávisti konfrontovný natvrdo cez udalosti v najbližšej rodine. Zdá sa mi, že je len tenká hranica medzi píslušnosťou k svojim – k tým našim, k takým ako som ja sám na strane jednej a rozbitým nosom zo strany od tých istých, keď s nimi prestanem ladiť. Chcel som sa pokúsiť zobraziť zlo a chyby, ktoré k nemu môžu viesť v našej vratkej existencii.”


◢ Leto pod Palmou je séria podujatí (nielen) v exteriéri budúceho verejného parku, ktorý vzniká pri kultúrnom a kreatívnom centre Nová Cvernovka. Počas letných mesiacov v ňom zažijete každodenný kultúrny program, ktorého súčasťou budú inscenácie nezávislých divadelných súborov, vystúpenia alternatívnych hudobných interpretov,djov a party, letné kino s dokumentárnymi i hranými filmami a nebude chýbať ani kvalitná súčasná slovenská literatúra.


Vstup na podujatie je dobrovoľný.

Podporiť tak môžete nielen program kultúrneho Leta pod Palmou, ale aj dokončenie unikátneho verejného parku v Bratislave. Viac informácii nájdete na www.sutnapark.sk.

Nadácia VÚB (VÚB banka) – partner živej kultúry v Novej Cvernovke vám prináša aj relax pod Palmou. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Za tlač ďakujeme bittner print.