Flying Horseman/BE + Papyllon/SK

Zdielať

Flying Horseman/BE + Papyllon/SK

Kritikmi najoceňovanejšia kapela súčasnej belgickej scény Flying Horseman už čoskoro v sále Novej Cvernovky.

Ich hudba vás objíme, ale ťažko ju popíšete slovami. Šestica okolo skladateľa Berta Dockxa nalieha svojím zvukom trpkého post-rocku a temného folku. Ide o selekciu prvotriednych hudobníkov, ktorí vytvárajú strašidelne prekrásne albumy a pohlcujúce live shows, kde sa snúbi emocionálna hĺbka s atmosférou drásajúcou dušu.

Pred pár mesiacmi vydali v poradí už piaty štúdiový album nazvaný Rooms / Ruins, na ktorom sa vo svojom prístupe ku zvuku posunuli zasa o kus ďalej. Predstavte si polnočnú prechádzku temným lesom. Vo vzduchu budete cítiť niečo zlovestné, chvíľami až tiesnivo pokojné. Taký je len začiatok. Cesta to bude nevypočítateľná, plná rôznych chutí a vôní, môžete do nej premietnuť čokoľvek z vášho vlastného života. To všetko za zvukov gitár a analógovo produkovanej elektroniky. Ak máte chuť na niečo špeciálne, čo vám atmosférou pripomenie Nicka Cavea či Marka Lanegana a vyzve vás ku zamysleniu, tento koncert je pre vás.

– – –
Support: PAPYLLON

Papyllon je štvorčlenná hudobná skupina z Prešova založená v roku 2010, kedy vyhrali súťaž mladých talentov prešovský Liverpool. Odvtedy hrajú doma aj v zahraničí a majú za sebou vystúpenia na festivaloch ako napr. Rock for People alebo Grape. . Hudobne sa kapela posunula od tzv. britského indie rocku ku viac rôznorodejšiemu štýlu, ktorý v sebe mixuje prvky rocku, popu, elektroniky a jazzu.