◢ V sieti (ČR, Vít Klusák, Barbora Chalupová) + diskusia

Zdieľať

◢ V sieti (ČR, Vít Klusák, Barbora Chalupová) + diskusia

3 herečky, 3 izbičky, 10 dní a 2458 potenciálnych sexuálnych predátorov.

 

Letnému premietaniu dokumentárneho filmu Barbory Chalupovej a Víta Klusáka bude predchádzať diskusia s Petrom Kerekesom / koproducent filmu a Dominikou Reisnerovou / psychologička občianskeho združenia IPčko. Moderuje Laco Oravec / ľudskoprávny aktivista.

19:00 #diskusia, 20:30 #kino 


Tri dospelé herečky s detskými črtami sa vydávajú na sociálných sieťach, aby v priamom prenose prežili skúsenosť dvanásťročných dievčat online. Vo verných kópiách detských izieb chatujú a skypují s mužmi, ktorí ich na nete aktívne vyhľadali a oslovili. Drvivá väčšina týchto mužov požaduje sex cez webkameru, posiela fotky svojich penisov a odkazy na porno.

Dokument o zneužívaní detí na internete rozpráva strhujúcu drámu troch hrdiniek alias “dvanásťročných dievčat”, pre ktoré sa účasť na experimente, od kastingu až po osobné stretnutie s predátormi pod dozorom ochranky, stáva zásadnou životnou skúsenosťou. Predátorské taktiky sa postupne obracajú proti svojim strojcom – z lovcov sa stáva zver. Radikálny experiment otvára tabuizované témy zneužívanie detí na internete.


◢ Leto pod Palmou je séria podujatí (nielen) v exteriéri budúceho verejného parku, ktorý vzniká pri kultúrnom a kreatívnom centre Nová Cvernovka. Počas letných mesiacov v ňom zažijete každodenný kultúrny program, ktorého súčasťou budú inscenácie nezávislých divadelných súborov, vystúpenia alternatívnych hudobných interpretov,djov a party, letné kino s dokumentárnymi i hranými filmami a nebude chýbať ani kvalitná súčasná slovenská literatúra.


Vstup na podujatie je dobrovoľný.

Podporiť môžete nielen program kultúrneho Leta pod Palmou, ale aj dokončenie unikátneho verejného parku v Bratislave. Viac informácii nájdete na www.sutnapark.sk.

Nadácia VÚB (VÚB banka) – partner živej kultúry v Novej Cvernovke vám prináša aj relax pod Palmou. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Za tlač ďakujeme bittner print.