◢ Med a prach: Temná noc +/- Obrazy pre srnky

Zdieľať

◢ Med a prach: Temná noc +/- Obrazy pre srnky

Vizuálne performancie koncipované ako laboratórium (nielen) umenia.

Vznikali ako dve samostatné diela, ktoré ich autori postupne usporiadali do spoločného tvaru pozostávajúceho zo štyroch častí:

Záhrada 01 – Život a smrť neznámej svätice – Ars poetica – Záhrada 02.

Každé uvedenie je v niečom odlišné. Pracuje sa však s presne vymedzenými princípmi a témami. Ide o neustálu premenu, výskum, diela, ktoré je možné vidieť a počuť vždy v iných súvislostiach.

Jedno uvedenie trvá 30 minút a je určené pre úzku skupinu divákov – kapacita 20 miest. Dielo sa počas večera uvedie dvakrát.


Koncept, inštalácie: Andrej Kalinka, Juraj Poliak

Grafiky: Juraj Poliak

Hudba: Andrej Kalinka, T. L. de Victoria

Réžia: Andrej Kalinka

Účinkujú: Mária Danadová, Andrej Kalinka, Juraj Poliak


Med a prach/Honey and dust je voľné umelecké zoskupenie tvorcov a interpretov z oblasti výtvarného umenia, divadla, hudby a tanca. Spája ich vzájomná poetika, smerovanie a hodnoty, ktoré sa snažia pretaviť do rôznych umeleckých žánrov a podôb.


◢ Leto pod Palmou je séria podujatí v exteriéri budúceho verejného parku, ktorý vzniká pri kultúrnom a kreatívnom centre Nová Cvernovka. Počas letných mesiacov v ňom zažijete každodenný kultúrny program, ktorého súčasťou budú inscenácie nezávislých divadelných súborov, vystúpenia alternatívnych hudobných interpretov,djov a party, letné kino s dokumentárnymi i hranými filmami a nebude chýbať ani kvalitná súčasná slovenská literatúra.

Podporiť môžete nielen program kultúrneho Leta pod Palmou, ale aj dokončenie unikátneho verejného parku v Bratislave. Viac informácii nájdete na www.sutnapark.sk.

Nadácia VÚB (VÚB banka) – partner živej kultúry v Novej Cvernovke vám prináša aj relax pod Palmou. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Za tlač ďakujeme bittner print.