◢ Maják (USA/Can, Robert Eggers)

Zdieľať

◢ Maják (USA/Can, Robert Eggers)

Dômyselne vystavané dielo, ktoré sprevádza povesť strhujúceho filmového zážitku, osobitej autorskej vízie a hyponotickej klaustrofobickej drámy.


Robert Pattinson a Willem Dafoe podávajú fenomenálne výkony čoby strážcovia majáka v rozprávaní zasadenom na koniec devätnásteho storočia. Spolužitie vetrom a rokmi ošlahaného, aj značne prepitého námorníka a jeho nového neskúseného asistenta sa začne prepadať do šialenstva a paranoje, zatiaľ čo novic odkrýva okolnosti záhadného osudu svojho predchodcu.

Strhujúce kompozície čiernobiele kamery v kombinácii s precíznou zvukovou réžiou utvárajú prízračnú, ale súčasne uhrančivú atmosféru, do ktorej sa spolu s postavami prepadnú tiež diváci. Eggers vytvoril vrcholne estetickú a všetky zmysly atakujúci “podívanou”, ktorá v sebe snúbi vyberanú krásu aj dravú krutosť.


◢ Leto pod Palmou je séria podujatí (nielen) v exteriéri budúceho verejného parku, ktorý vzniká pri kultúrnom a kreatívnom centre Nová Cvernovka. Počas letných mesiacov v ňom zažijete každodenný kultúrny program, ktorého súčasťou budú inscenácie nezávislých divadelných súborov, vystúpenia alternatívnych hudobných interpretov,djov a party, letné kino s dokumentárnymi i hranými filmami a nebude chýbať ani kvalitná súčasná slovenská literatúra.


VSTUP NA PODUJATIE JE DOBROVOĽNÝ.

Podporiť tak môžete nielen program kultúrneho Leta pod Palmou, ale aj dokončenie unikátneho verejného parku v Bratislave. Viac informácii nájdete na www.sutnapark.sk.

Nadácia VÚB (VÚB banka) – partner živej kultúry v Novej Cvernovke vám prináša aj relax pod Palmou. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Za tlač ďakujeme bittner print.