◢ Burnout – diskusia na tému vyhorenia

Zdieľať

◢ Burnout – diskusia na tému vyhorenia

Diskusia k tanečnému predstaveniu TIMEOUT BURNOUT na tému vyhorenia so Zuzanou Kovačič Hanzelovou.

Je vyhorenie nutný vedľajší účinok našej doby? Hrozí každému?

Diskusiu, ktorá je pokračovaním tanečného predstavenia Timeout Burnout, odmoderuje Zuzana Kovačič Hanzelová.

Hostia: Martin Valentíny – psychológ, Ľubica Melcerová – športová spravodajkyňa

Vstup dobro(voľný).


TIMEOUT BURNOUT / Lukáš Bobalík, Maja Hriešik

premiéra 23. júl 2020, 21hod., Festival Kiosk, Žilina
Choreografia, tanec: Lukáš Bobalík
Réžia a dramaturgia: Maja Hriešik
Scéna a kostým: Zuzu Hudek
Hudba: Henry Purcell, Franz Schubert, Jakub Mitrík
Spev: Peter Mazalán
Gitara: Jakub Mitrík
Light design: Jozef Čabo
Produkcia: Martina Širáňová, o.z.mimoOs
Sparring partner a konzultant: Ivan Sajdák. tenisová koučka: Gabriela Hasajová


Je zdanlivo oslobodzujúce existovať v dobe, v ktorej už nemusíme riešiť, čo sa smie a môže, no neustále musíme predvádzať, čo dokážeme. Kľúčovými sú iniciatíva, motivácia, sebarozvoj a schopnosť rýchlej adaptácie, ideálne aj multitaskingu. Neprekvapuje, že akonáhle sa vytratí pocit, že sa naďalej v niečom zlepšujeme, jednoducho vyhoríme. Náš svet neohrozuje už vonkajší nepriateľ, hrozba prichádza z nás, zvnútra, zo zbesilej snaha ani na okamih nevypadnúť z hry.

Predstavenie začalo vznikať v lete 2019, v čase kedy sa Lukáš Bobalík ocitol na hrane totálnej vyčerpanosti a demotivácie. Hoci sa doteraz vôbec nevenoval športu, začal hrať tenis. Len tak pre oddych, potom aj s trénerom, pravidelne, ako keby to mala byť jeho posledná záchrana. A vďaka kurtu, loptičke a
rakete sa znovu vrátil aj na sálu a cez tenis sa dokázal pozrieť aj na svoj život, tanec, stav vyčerpania a vzťah k práci, ktorý často osciloval medzi absolútnym nasadením a znechutením, deformovaný snahou budovať a zachovať si renomé pracovitého a talentovaného.

V Timeout Burnout sa tanečník ocitá na pomedzí športoviska a tanečnej sály. Jeho hru, v ktorej hľadá a občas stráca správny rytmus a s ním aj motiváciu a zmysel, doprevádzajú spevák Peter Mazalán a gitarista Jakub Mitrík, kým dynamická scénografia Zuzu Hudek je chvíľu partnerom, inokedy hlavným
súperom či neľútostným zrkadlom.


◢ Leto pod Palmou je séria podujatí (nielen) v exteriéri budúceho verejného parku, ktorý vzniká pri kultúrnom a kreatívnom centre Nová Cvernovka. Počas letných mesiacov v ňom zažijete každodenný kultúrny program, ktorého súčasťou budú inscenácie nezávislých divadelných súborov, vystúpenia alternatívnych hudobných interpretov,djov a party, letné kino s dokumentárnymi i hranými filmami a nebude chýbať ani kvalitná súčasná slovenská literatúra.

Podporiť môžete nielen program kultúrneho Leta pod Palmou, ale aj dokončenie unikátneho verejného parku v Bratislave. Viac informácii nájdete na www.sutnapark.sk.


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy. Partnerom projektu sú Bratislavský samosprávny kraj, o.z.mimoOs, Nadácia Cvernovka. Nadácia VÚB (VÚB banka) – partner živej kultúry v Novej Cvernovke vám prináša aj relax pod Palmou.