ησт α ωαѕтє∂ уσυтн

Festival ησт α ωαѕтє∂ уσυтн je oslavou mladosti, rockovej hudby a bohom neutíchajúcej zábavy. Okrem muziky sa tešte na výstavy, performancie a náhodne zakopnutia.

Berlin manson

Berlin Manson je (synth)punková dvojica Patrik Nagy a Adam Dragun. Ich tvorba je dokonalým príkladom žánrovej, produkčnej a postojovej slobody bez snahy zapadnúť do vopred daného obrazu. Minulý rok ich koncertnú zostavu doplnil Tomáš Tabiš ktorý oživil ich show o energické a úderné bicie. V marci tohto roku vydali album “Poor but sexy”, s ktorým momentálne koncertujú. Na festivale sa môžete tešiť na vystúpenie s ich novým albumom.

Eversame

Eversame je mladá 4 členná kapela, ktorá je na scéne od septembra 2022, no založená bola už v roku 2018. Pohybujú sa v rôznych žánroch, ako napríklad indie, midwest emo či shoegaze. Za rok stihli vydať svoj debutový album “tell me where flowers are”, odohrať mnoho kluboých koncertov, ale aj festivaly ako Pohoda a Rock For People. Ich hudba, ako aj koncerty sú charakteristické najmä surovou energiou, melancholickým a nízko položeným spevom, inovatívnou basou, zasnenou gitarou s rôznymi efektami a to všetko dopĺňajú dynamické a intenzívne bicie. Naživo tak zloženie týchto prvkov vytvára intímne spojenie medzi kapelou a publikom.

 

Neboj

Bratislavská kapela ktorá vytvára vo svojej skúšobni “neskutočne neopísateľnú” hudbu, ktorá v sebe ukrýva širokú škálu zvukov a žánrov. Od jemných popových skladieb až po jazz, punk a všetko čo si poslucháč dokáže predstaviť… Jednoducho brutálne.

Pipesh

Nová vlna beznádejnej renesancie punku z Košíc, ktorá sa na rozdiel od svojich predchodcov nerozpadla po pol roku. Nenávidení faškami. Ovplyvnení košickou working class. HC/DIY/post/nepytajsamanic/anarcho/post2 punk. Spotify

Cherries & Therapy

Cherries & Therapy je kombináciou žánrov alt rock, grunge a shoegaze. Závan čerešní sprevádzaný harmóniou gitary a basy spolu s prenikavým spevom obohatený rýchlymi bubnami už istú chvíľu cítiť v ovzduší malebného mestečka Žiliny.

Blve velvet

Mladá kapela z Pezinka ktorá má rada hluk, zaujímavé texty a interakciu s publikom. Ich hudba sa nedá jednoducho definovať. Veľa ľudí ich nazýva typickým punkom, s čím sa úplne nestotožňujú. Sú otvorení experimentovaniu a ich hudba nie je len o hneve a nadávaní. Majú radi poéziu spojenú s krikom aj spevom a vyjadrovaním emócií.

Kovošrot

Štvorčlenná úderka zo severu. Nekompromisné vytupené riffy, kopance vo vzduchu, škaredý krik, bicie-delobuchy, príležitostné rozjímanie, melanchólia a twostep. Všetko v jednom.

Alten Kompoten

Alten Kompoten je hudobná skupina dvoch detí – súrodencov Natálie a Mateja Chrenových z Vrábeľ, ktorí vo veku 10 a 16 rokov nahrali a vydali tri albumy improvizovanej hudby a stali sa kuriozitou slovenského malomestského undergroundu. Pôvodné nahrávky sa dostali do povedomia ľudí šírením po internete, mohli ste ich počuť v Rádiu_FM či vidieť v reklame na Hašlerky, a docenil ich aj muzikológ Slávo Krekovič na svojom blogu KRAA. Krátke piesne tvoria naivné a chytľavé melodické motívy obohatené rytmickými kolážami najrôznejších zvukov a dadaistické texty o súrodeneckej láske a živote v malom meste.

Po ôsmych rokoch je Alten Kompoten späť, tentokrát ako live projekt doplnený koncertnou kapelou ktorá hrá nové interpretácie starých skladieb, pričom počas vystúpenia dodržiava ducha neviazanej hravosti a detskej radosti. Každý koncert je teda obohatený o nečakané momenty, sprevádzané energickou dekadentnou performance na čele s dnes už 26 ročným Matejom a jeho novou kapelou ktorá pozostáva z Erika Ždiľu (Krstní Otcovia, Digästorcie), Jána Simana (Digästorcie) a Lukáša Obermajera (Zátišie).

krtko bain

“Hráme v záhrade s krtkom a kamarátmi scream, postpunk a emocore v rytme valčíka, kmitajúc 49. Frekvenciu prachov t.j. hvzskakspaevrvk 49fp.

Grayhole

Grayhole je mladá Indie artrocková kapela zo Žiliny. Ich hudba je emotívna, melodická a niekedy až snová. Koncom apríla vydali ich debutový album “Breathe Me In, Ghost From My Dreams”.

Pohroma

 

Lístky: TU

Do 27 rokov: 13€

Nad 27 rokov (a.k.a pre tých čo prežili): 18€
Na mieste: 20€

Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavský kraj.
Za tlač ďakujeme bittner print.